OFFOstatné

Už tento víkend si užijeme 12. ročník medzinárodného festivalu AnimeSHOW!

Milujete popkultúru, ale nemáte ju kde a s kým oslavovať? Ste vášnivý hráč, ale keď príde na hranie klasických retro titulov, ste mimo? Radi sledujete cosplay, ale ešte ste sa so žiadnym cosplayerom o jeho kostýme nebavili? Nuž, potom práve pre vás je festival AnimeSHOW 2019 – 365.bank ako stvorený! Aj tento rok sa totižto môžeme tešiť na medzinárodný festival popukltúry s výstavou, ktorý k nám zavíta už tento víkend.

AnimeSHOW 2019 – Už tento víkend!

12. ročník festivalu, ktorý sa venuje anime, komiksom, japonskej kultúre, sci-fi, fantasy, K-popu atď. sa aj tento raz koná v DK Ružinov, Bratislava. Bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží či premietanie najnovších filmov svoje brány otvoria už tento víkend od piatku do nedele (29. – 31.3.). Výstava sa okrem vyššie spomenutých vecí venuje aj počítačovým hrám, video hrám, spoločenským a kartovým hrám a technológiám. Malo by teda byť jasné, že na svoje si príde úplne každý!

REPORTÁŽ: Comics Salón & IstroCON 2018

Zdroj: Dominik Kusý

AnimeSHOW 2019 aj tento rok ponúka fantastický program. Čo sa týka filmov, prvý deň si užijeme premietanie počinov Solo: A Star Wars Story, Rodinka úžasných 2, Predátor či Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. To však ani zďaleka nie je všetko. V piatok si budeme môcť vybrať až z 32 zaujímavých prednášok, 5 workshopov a množstva ďalších podujatí, ktoré sa týkajú anime a hier.

Druhý deň sa program začne už o 10:00, kedy si pozrieme komiksovku Ant-Man a Wasp. Neskôr nás čakajú LEGO Ninjago film, Besnenie a Venom. Ku možným aktivitám sa pridajú ďalšie desiatky prednášok, množstvo workshopov, rôzne kvízy zo sveta popkultúry, herné súťaže či profesionálne turnaje. V sobotu festival taktiež čakajú obľúbené cosplay a karaoke súťaže, no ešte pred nimi – o 12:00 – príde na návštevu herec Daniel Portman, ktorý v seriáli Game of Thrones stvárňuje postavu menom Podrick Payne. To nechceš zmeškať!

Ani posledný deň nezaostáva, pretože už od rána nás čakajú ďalšie zaujímavé prednášky, workshopy a premietania anime či filmov ako Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka, Jurský svet: Zánik ríše a Mníška. Okrem vychýrených súťaží v hrách si v nedeľu užijeme aj cosplay divadlo, súťaž originálnych kostýmov a K-pop contest. O 11:00 sa vráti Daniel Portman, ktorý vtedy bude rozdávať podpisy. Tešiť sa môžeme aj na stretnutie s organizátormi ako Róbert Žittňan, pričom celý víkend nám uzavrie záverečný program o 16:00.

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Zdroj: Dominik Kusý

Je toho dosť, však? Podľa nás by bola škoda toto všetko vymeškať, preto na festivale AnimeSHOW 2019 – 365.bank uvidíte aj nás! Pokiaľ máte záujem, klikajte na oficiálny web, kde sa dozviete všetko potrebné.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  Vydajte sa na cestu do fantázie japonského anime v zábavnej prednáške

  Ostatné

  Kedy, kde a ako budete môcť sledovať naživo Oscary 2020?

  OdporúčameOFF

  Ktoré filmy a herci si domov odnesú zlaté sošky? Predpovede víťazov Oscarov 2020 podľa redakcie REWIND.sk

  OFF

  Najlepšie checkpointy Red Bull Can You Make It? Plavba gondolou, prechádzka okolo Ufa v Bratislave, ale aj prezutie monopostu F1

  Pridaj komentár