Obľúbený festival popkultúry s výstavou AnimeSHOW & GAME EXPO 2018 sa blíži! Prečo by ste ho mali navštíviť aj tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Už v dňoch 23. – 25. marca sa v bratislavskom dome kultúry Ružinov uskutoční 11. ročník medzinárodného festivalu popkultúry s výstavou! Vy ho samozrejme poznáte pod názvom AnimeSHOW & GAME EXPO.

Zdroj: rewind.sk

Od svojho vzniku v roku 2008 sa festival venuje komiksom, anime, hrám, japonskej kultúre, K-POPu, sci-fi, fantasy a hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Okrem iného ponúka napríklad stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže. Výstavová časť je venovaná počítačovým hrám, video hrám, spoločenským a kartovým hrám, retro hrám a rôznym technológiám.

Opäť skvelý program

AnimeSHOW & GAME EXPO sa teší veľkej obľube a každý rok víta 10-tisíc návštevníkov. Práve preto sa aj tento rok snaží zaujať jedinečným programom. Dominuje mu veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje na európske finále Cosplay Champions. Ľudia však taktiež obľubujú medzinárodnú tanečnú a spevácku súťaž KPOP WORLD FESTIVAL pod záštitou Kórejského veľvyslanectva, kde výherca postupuje do finále v Kórei.

Návštevníci sa samozrejme aj tentokrát môžu tešiť na najnovšie filmové hity. Priamo v priestoroch DK Ružinov sa uskutoční premietanie filmov ako Spider-Man: Homecoming, Wonder Woman, Blade Runner 2049 a mnoho ďalších. Okrem hraných snímok sa taktiež dočkáme aj množstva filmov s komiksovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Zdroj: anoncraft.com

Tento ročník prináša aj niekoľko zásadných noviniek. Prvou je jedinečný zápas v Metlobale, ktorý pochádza z Harry Pottera. Medzi časom sa z Metlobalu stal oficiálny šport no a keď ste ho ešte v realite nevideli, určite si nenechajte ujsť šancu. V priateľskom zápase sa proti sebe postavia tímy z Bratislavy a Videne. Festival sa taktiež rozšíril o kreatívne foto súťaže ActionPlay a PhotoCon, ktoré by mali zvážiť šikovní fotografi. Treťou novou súťažou je CMVCosplay Music Video, ktorá je určená práve tvorcom krátkych filmov za použitia cosplayerov a hudby.

Fanúšikovia hier taktiež nebudú chcieť vynechať pestrý program veľkej sekcie, ktorá sa zameriava práve na gaming. Či už hráte na PC, moderných konzolách alebo si chcete vyskúšať klasické Nintendo, GAME EXPO 2018 ponúkne široké možnosti práve pre vás. V kompletnom programe AnimeSHOW & GAME EXPO 2018 sa dozviete presné informácie delené podľa tematického zamerania.

Zdroj: sector.sk

Podrobnosti

Zlúčené festivaly AnimeSHOW & GAME EXPO 2018 sa uskutočnia už v dňoch 23. až 25. marca 2018 v priestoroch DK Ružinov, Ružinovská 28 v Bratislave. Program sa začína už v piatok okolo obeda a končí sa v nedeľu vo večerných hodinách. Viac informácií sa dozviete na oficiálnych stránkach, kde nájdete kompletný program, možnosť ubytovania čí kúpu vstupeniek. Tešíme sa na vás!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -