Chcete sa dozvedieť viac o histórií Westerosu? HBO vydalo animovanú minulosť seriálu Game of Thrones!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Siedma séria skončila a nám neostáva nič iné, než čakať pravdepodobne až do roku 2019. Produkcia a natáčanie poslednej, ôsmej série Game of Thrones začne už v októbri a my tak dúfame, že sa dočkáme aspoň nejakých fotiek. Medzitým, 12. decembra 2017 vyjde siedma séria na Blu-Ray s mnoho exkluzívnymi bonusmi. Jedným z nich je práve Animovaná História Siedmych Kráľovstiev. Presnejší názov je teda Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms. Pôjde o animovaný, 45 minútový špeciál s audio komentárom. Prvá časť tejto mini-série nesie názov Valyria’s Last Scion: House Targaryen a HBO ju oficiálne vydalo pre verejnosť.

Aegon I. po dobytí Siedmych Kráľovstiev
Aegon I. po dobytí Siedmych Kráľovstiev, Zdroj: awoiaf.westeros.org

V prvej časti sa pozrieme na kúsok z príbehu Aegona I. Targaryena, prezývaného aj Aegon Dobyvateľ. Uvidíme skazu mesta Valyria a to, ako neskôr so svojimi sestrami Visenyou a Rhaenys vyplával z Essosu do Westerosu. Tam sa rod Targaryenovcov usídlil na hrade Dragonstone a Aegon si tam nechal vyrobiť obrovský stôl – presnú mapu Siedmych Kráľovstiev (V seriáli sme ho videli pri Stannisovi a neskôr Daenerys). Ako už možno viete, po týchto udalostiach nasledoval tzv. Aegon’s Conquest, kedy sa dobyvateľ rozhodol dobyť všetkých 7 kráľovstiev. Sme zvedaví, či bude mini-séria pokračovať v tomto príbehu alebo sa pozrieme na úplne odlišný moment z histórie Westerosu. 

Animovaná história Westerosu

Celý tento príbeh nám vyrozprávajú známe mená – Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Aidan Gillen (Littlefinger), Conleth Hill (Varys), Harry Lloyd (Viserys Targaryen) a Sophie Turner (Sansa Stark). Práve Aegonovo Dobytie a Robertova Rebélia sú 2 udalosti, ktoré sformovali Sedem Kráľovstiev do formy, v ktorej ich poznáme. Sme teda veľmi radi, že sa samotné HBO rozhodlo prerozprávať nám jeden z týchto príbehov. Uvidíme, či budú nové časti vypúšťať postupne, alebo si ostatok budeme musieť pozrieť na Blu-Ray. Ak teda, tak si pokračovanie pozrieme až 12. decembra

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -