Seriály

Chcete sa dozvedieť viac o histórií Westerosu? HBO vydalo animovanú minulosť seriálu Game of Thrones!

Siedma séria skončila a nám neostáva nič iné, než čakať pravdepodobne až do roku 2019. Produkcia a natáčanie poslednej, ôsmej série Game of Thrones začne už v októbri a my tak dúfame, že sa dočkáme aspoň nejakých fotiek. Medzitým, 12. decembra 2017 vyjde siedma séria na Blu-Ray s mnoho exkluzívnymi bonusmi. Jedným z nich je práve Animovaná História Siedmych Kráľovstiev. Presnejší názov je teda Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms. Pôjde o animovaný, 45 minútový špeciál s audio komentárom. Prvá časť tejto mini-série nesie názov Valyria’s Last Scion: House Targaryen a HBO ju oficiálne vydalo pre verejnosť.

Aegon I. po dobytí Siedmych Kráľovstiev

Aegon I. po dobytí Siedmych Kráľovstiev, Zdroj: awoiaf.westeros.org

V prvej časti sa pozrieme na kúsok z príbehu Aegona I. Targaryena, prezývaného aj Aegon Dobyvateľ. Uvidíme skazu mesta Valyria a to, ako neskôr so svojimi sestrami Visenyou a Rhaenys vyplával z Essosu do Westerosu. Tam sa rod Targaryenovcov usídlil na hrade Dragonstone a Aegon si tam nechal vyrobiť obrovský stôl – presnú mapu Siedmych Kráľovstiev (V seriáli sme ho videli pri Stannisovi a neskôr Daenerys). Ako už možno viete, po týchto udalostiach nasledoval tzv. Aegon’s Conquest, kedy sa dobyvateľ rozhodol dobyť všetkých 7 kráľovstiev. Sme zvedaví, či bude mini-séria pokračovať v tomto príbehu alebo sa pozrieme na úplne odlišný moment z histórie Westerosu. 

Animovaná história Westerosu

Celý tento príbeh nám vyrozprávajú známe mená – Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Aidan Gillen (Littlefinger), Conleth Hill (Varys), Harry Lloyd (Viserys Targaryen) a Sophie Turner (Sansa Stark). Práve Aegonovo Dobytie a Robertova Rebélia sú 2 udalosti, ktoré sformovali Sedem Kráľovstiev do formy, v ktorej ich poznáme. Sme teda veľmi radi, že sa samotné HBO rozhodlo prerozprávať nám jeden z týchto príbehov. Uvidíme, či budú nové časti vypúšťať postupne, alebo si ostatok budeme musieť pozrieť na Blu-Ray. Ak teda, tak si pokračovanie pozrieme až 12. decembra

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Pridaj komentár