Spoznajte hlavné postavy animovaného filmu Ľadové kráľovstvo 2

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 19 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.

Animovaný film Ľadové kráľovstvo 2: Spoznajte hlavné postavy

Po obrovskom úspechu obľúbeného snímky z roku 2013 sa do kín dostáva jeho pokračovanie. Disney nám prinieslo animovaný film Ľadové kráľovstvo 2 (Frozen 2), v ktorom sa vraciame do Arendelle. Opäť sa stretávame s dvoma sestramidievčatami, z ktorých sa už stali mladé ženya kopou ďalších obľúbených postáv. Poďme si zhrnúť tie, ktoré v príbehu vystupujú.

Elsa

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia
Zdroj: vox.com

Je vďačná, že jej kráľovstvo ju akceptuje. Tvrdo pracuje na tom, aby bola dobrou vládkyňou. Stále si však nemôže pomôcť, keďže v hĺbke duše neustále rozmýšľa nad tým, prečo sa narodila s nadprirodzenými schopnosťami. Záhada vedie k ceste za odhalením pravdy o minulosti. Elsa sa ponorí do záhadného sveta, kde bude skúšať limity svojich síl. Počas toho bude objavovať život, ktorý je pre ňu ten pravý, no popri tom bude riskovať, že stratí všetko, vrátane samej seba.

Elsa cíti, že ju volá hlas z veľkej diaľky. Snaží sa ho ignorovať, no volanie je čoraz silnejšie, až sa stane neznesiteľným počas originálnej piesne “Into the Unknown”, počas ktorej sa dozvie, že ju čakajú odpovede – no bude musieť odísť ďaleko od domova.

Anna

anna frozen
Zdroj: fineartamerica.com

Je dokonalou rozprávkovou postavou, neustále má optimistickú náladu. Anna sa cíti dobre so svojou rodinou, kráľovstvo Arendelle je v bezpečí a už nikdy nemusí byť sama. Jej pozitívny duch je odrazený v piesni “Some Things Never Change”, ktorý predstavuje nápad na zmenu v príbehu, a napriek jej názve ju aj pomaly prináša.

Všetko sa teda zdá byť v najväčšom poriadku, no kráľovstvo je zrazu ohrozené a Elsa musí pomôcť s nebezpečnou záhadou ohľadom minulosti: je niekde ukrytá pravda o ich rodičoch?

“Anna v prvom filme nemala čo stratiť,” hovorí režisér Chris Buck. “No teraz môže stratiť všetko, pretože konečne má všetko, čo kedy chcela.”

Kristoff

Kristoff ladove kralovstvo
Zdroj: bustle.com

Je pripravený požiadať Annu o ruku. “Anna a Kristoff sa do seba na konci prvého príbehu zamilovali,” hovorí producent Peter Del Vecho. “V Ľadovom kráľovstve 2 uvidíme, ako sa ich vzťah vyvinie.”

Kristoffovi sa zatiaľ nedarí úspešne položiť otázku, či si ho Anna vezme za muža, keďže je neustále zaneprázdnená tým, čím si prechádza Elsa. Anna Kristoffa naozaj miluje, no o jeho budúcich plánoch nemá tušenia. No keď je kráľovstvo v nebezpečí, on neváha a vydáva sa s dvoma sestrami na cestu naprieč záhadnými územiami, ktoré dokonca ani on nikdy nevidel.

Olaf

Animovaný film ľadové kráľovstvo 2
Zdroj: vox.com

Sú to vyše tri roky čo Elsa vytvorila Olafa, ktorý si teraz vďaka ľadovej mágii môže užiť aj leto. Jeho puto s jeho rodinou – Annou, Elsou, Kristoffom a Svenom – je stále pevné. Po tom, čo sa naučil čítať, je absolútne fascinovaný náhodnými faktami a zaujímavosťami o živote.

Všetky postavy dospeli, pričom Olaf nie je výnimkou. “Je plný otázok,” hovorí režisérka Jennifer Lee. “Premýšľa nad životom, smrťou a existenciou – podobne ako každé dieťa, no svojským ‘olafovským’ štýlom.”

Keď sa postavy dostanú do magického lesa, Olaf je svedkom nevysvetliteľných udalostí, ktoré opisuje v piesni “When I Am Older”. Napriek všetkým záhadám je snehuliak presvedčený, že jedného dňa bude všetko dávať zmysel.

Sven

Sven frozen
Zdroj: youtube.com

Stále je Kristoffov verný najlepší kamarát. Aj keď je už Kristoffove srdce plné lásky voči Anne, stále sa spolieha na Svena ako na priateľa a niekoho, s kým sa môže porozprávať – obzvlášť o jeho plánoch na požiadanie Anny o ruku.

Kráľovná Iduna

Iduna
Zdroj: latimes.com

Matka Anny a Elsy, manželka kráľa Agnarra, miluje svoje dcéry a za každú cenu ich chce ochrániť – obzvlášť pred tajomstvami jej minulosti. Ako však naberajú na sile schopnosti Elsy a vychádzajú na povrch nové otázky, začne premýšľať nad tým, či predsa len jej minulosť tieto odpovede neobsahuje. To však nie je výprava, ktorú môže spraviť za svoje dcéry. Zistiť to musia osamote, keď budú staršie… a pripravené čeliť svojim osudom.

Iduna si je so svojimi mladými dcérami veľmi blízka. Vo filme s nimi bude zdieľať dôležitú – aj keď záhadnú – lekciu prostredníctvom piesne “All Is Found”, ktorá rozpráva o rieke, ktorá obsahuje všetky odpovede.

Mattias

Mattias
Zdroj: romper.com

Statočne a odhodlane ochraňoval kráľovstvo Arendelle pred ich najväčším nepriateľom, kmeňom Northuldra. Popritom však zostal uväznený v magickom lese, kde je už vyše 30 rokov. Nikdy nezabudol na svoju vernosť kráľovstvu, no príchod kráľovnej Elsy a zistenie, že má magické schopnosti, sú len jedny z prvých skutočností, ktoré budú skúšať jeho schopnosť veriť.

Nokk

Nokk
Zdroj: screenrant.com

Je mýtickou vodnou dušou, ktorá na seba berie podobu koňa so silou oceánu. Nokk je obávaný bojovník, ktorý odhodlane stráži tajomstvá magického lesa. Kto sa cez neho chce dostať musí dokázať, že sú toho hodní a získať si Nokkov rešpekt, čo je takmer nemožné.

Animovaný film Ľadové kráľovstvo sa premieta aj vo vašom kine vďaka distribučnej spoločnosti Saturn Entertainment.

Zdroj: saturn.sk, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...

Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho...