Animovaný seriál X-Men z 90. rokov by sa mohol dočkať pokračovania. Uvidíme ho na Disney+?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pamätáte si na svoje prvé stretnutie so superhrdinami zo sveta Marvel? Mnohí fanúšikovia filmového univerza Marvel Cinematic Universe sa k týmto postavám dostali prostredníctvom komiksov. Niet ale pochýb o tom, že jednu generáciu vychovali animované seriály na televíznej stanici Fox Kids. Mojou osobnou svätou štvoricou boli seriály X-Men, Spider-Man, Iron Man a Fantastická štvorka.

Ich pôvod patrí 90. rokom a dodnes si živo pamätám, ako ma nadchlo ich vzájomné prepojenie. Fanúšikom sveta Marvel som sa stal práve vďaka nim. Najväčšou srdcovkou vždy bol a bude seriál X-Men: The Animated Series, ktorý medzi rokmi 1992 až 1997 odvysielal 5 sezón. Preto ma neuveriteľne potešilo, keď sa začalo šepkať o možnom pokračovaní.

Vráti sa animovaný seriál X-Men na obrazovky?

Takto pred rokom som písal článok o tom, ako chce Larry Houston, ktorý bol režisérom všetkých častí a zároveň figuroval ako producent a scenárista, pokračovať presne tam, kde kedysi skončil. Po roku je táto téma opäť otvorená, keďže sme sa dozvedeli zaujímavé novinky. Počas nedávnej online akcie Houston prezradil, ako sa situácia medzitým vyvinula.

On a jeho bývalý tím naozaj kontaktovali štúdio Disney s tým, že by radi vytvorili reboot tejto legendárnej kreslenej rozprávky. Podľa jeho slov je jasné, že s posledným rozhodnutím je na ťahu práve Disney. Ich streamovacia služba Disney+ by totiž bola úžasným domovom pre oživenie tejto klasiky.

„Mali sme o tom rozhovory, asi toľko k tomu. Uskutočnili sme konverzáciu a je na nich, aby sa rozhodli, ale dali sme im vedieť, že sme všetci k dispozícii pre všetko, čo chcú v budúcnosti robiť.“

Taktiež tvrdí, že aj keď sa už nachádza na „dôchodku“, toto je jeden z mála projektov, ktorý by ho so šťastím vrátil k práci. Vôbec by mu neprekážalo, keby malo ísť o jedinú špeciálnu časť, alebo len o limitovanú sériu s piatimi epizódami.

animovaný seriál X-Men
Zdroj: geektyrant.com

„Čokoľvek by chceli urobiť, pokiaľ by sme mali pôvodný tím. To je to, kvôli čomu by som sa vrátil z dôchodku.“

Súhlasia s ním aj herci George Buza, Chris Britton a Cal Dodd, ktorí svoje hlasy prepožičali postávam Beasta, Mr. Sinistera a Wolverina. Všetci by sa k projektu s láskou vrátili. Bolo by nádherné vidieť, ako by sa k tvorbe vrátil pôvodný kreatívny tím aj so všetkými hercami. Zatiaľ však nie je nič potvrdené, loptička je totiž na strane štúdia Disney. Ak by dali projektu zelenú, všetci pôvodní tvorcovia sa vrátia späť.

Sledovali ste animovaný seriál X-Men a veríte, že sa niekedy dočkáme pokračovania alebo rebootu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -