Prvý trailer na pokračovanie Spider-Man: Paralelné svety vám svojím vizuálom odpáli dekeľ

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Animovaný Spider-Man pokračuje

Animovaný film Spider-Man: Paralelné svety v roku 2018 definoval nový smer animácie. Svedčí tomu skvelé hodnotenie 97 % na Rotten Tomatoes, či samozrejme Cena Akadémie v kategórii Najlepší animovaný celovečerný film. Niektorí Paralelné svety považujú za najlepší Spider-Man film, iní dokonca za najlepší animák vôbec. Nekonvenčný, ba priam komiksový vizuál divákom takpovediac odpálil dekeľ. Určitú inšpiráciu si mohol zobrať aj tohtoročný seriálový hit Arcane, ktorý rovnako dominuje hodnoteniam fanúšikov a kritikov.

Paralelné svety jednoducho udali trend. Tiež nastavili latku tak vysoko, že tvorcovia budú mať čo robiť, aby po vizuálnej stránke priniesli niečo ešte veľkolepejšie. Tešiť sa môžeme aj na ďalší šialený príbeh naprieč multivesmírom, pretože sa vracia kreatívne duo scenáristov Phil Lord a Christopher Miller (Lego príbeh). Očakávané pokračovanie dostalo názov Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One), čo znamená jediné. Druhé dobrodružstvo Milesa Moralesa a ďalších pavúčich hrdinov bude rozdelené na dve časti. Vznik animovanej trilógie je tým pádom istý.

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Štúdio Sony uverejnilo prvý pohľad na Across the Spider-Verse, ktorý otvára záberom na Milesa Moralesa so skladbou „Sunflower“ od Post Malone. Z inej dimenzie k nemu prichádza Spider-Gwen, o ktorej si Miles myslel, že ju už nikdy neuvidí. Následne prichádza vizuálne nadupaná scéna, v ktorej Miles prechádza rôznymi paralelnými svetmi. Jeden je opäť originálne kreslený, ďalší je futuristický a môžeme sa domnievať, že ide o Earth-928. Teda budúcnosť v roku 2099, z ktorej pochádza Miguel O’Hara (Spider-Man 2099).

Práve ten Spider-Man 2099, ktorého sme videli v potitulkovej scéne Paralelných svetov a hlas mu prepožičal Oscar Isaac. Nechýba ani v samotnej ukážke, takže nepochybne bude dôležitou súčasťou príbehu. Zaujímavosťou je, že Isaac už budúci rok stvárni Moon Knighta v Disney+ seriáli. Podobne ako herečka Hailee Steinfeld, hlas Spider-Gwen a zároveň predstaviteľka Kate Bishop v aktuálnom seriáli Hawkeye.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
Zdroj: collider.com

Staré aj nové hlasy

Ako hlas Milesa Moralesa sa vráti Shameik Moore a staršieho Petera Parkera / Spider-Mana opäť stvárni Jake Johnson. Zatiaľ poslednou potvrdenou postavou je Jessica Drew / Spider-Woman, ktorej hlas prepožičia Issa Rae. Do režisérskych kresiel tentokrát zasadnú Joaquim Dos Santos, Kemp Powers a Justin K. Thompson. Dnes odhalili aj oficiálnu príbehovú synopsu:

Miles Morales sa vracia v ďalšej kapitole oscarovej ságy Spider-Verse, epickom dobrodružstve, ktoré prenesie priateľského suseda Spider-Mana z Brooklynu cez multivesmír, aby spojil sily s Gwen Stacy a novým tímom Spider-Ľudí, ktorí sa stretnú so zloduchom, ktorý je mocnejší než čokoľvek, s čím sa kedy stretli.

Film Spider-Man: Paralelné svety bol prvým, ktorý do filmového Marvel univerza priniesol koncept multivesmíru. Teraz sa k nemu pridajú aj Marvel Cinematic Universe a Sony’s Spider-Man Universe. V hranej podobe to bude očakávaný Spider-Man: Bez domova a dokonca Venom 2: Carnage prichádza v potitulkovej scéne presunul Eddieho Brocka do rovnakého univerza s Peterom Parkerom Toma Hollanda. Môžeme teda očakávať, že sa raz všetky univerzá (hrané aj animované) spoja do jedného? Podľa všetkého od toho nie sme ďaleko.

Animovaný Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) dorazí do kín v októbri 2022. Tiež sa neviete dočkať? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -