Filmy

Annabelle 2 sa pýši hodnotením 100% na Rotten Tomatoes! Je to vôbec možné?

Toto nečakal hádam nikto. Pár kritikov už konečne videlo najväčší horor tohto leta, Annabelle: Creation. Po prvej, totálne neúspešnej Annabelle asi nikto nečakal, aký názor budú mať na pripravovaný prequel. Milujú ho. Ide o štvrtý film z Conjuring univerza, a jedná sa samozrejme o spin-off s bábikou Annabelle. Film si na stránke Rotten Tomatoes drží neuveriteľných 100%. Veru, často sa to nestáva, a hlavne nie pri filmoch ako je tento. Po prvej časti by to nečakal vôbec nikto. Film zatiaľ hodnotilo 10 kritikov, a všetci mu dali hodnotenie Fresh. Koľko myslíte, že sa krásne číslo 100 pri tomto filme udrží?

Pokiaľ viete, ako funguje Rotten Tomatoes, tak je vám jasné, že každý z kritikov nemusel dať vyslovene 10/10. Priemerné hodnotenie je teda 7.9/10, čo je na podobný film taktiež výborné. Zjavne sa štúdio poučilo a my sa naozaj máme na čo tešiť. Tento rok sa to však pri horore nestalo prvý krát. Skôr tento rok dostal hodnotenie 100% aj nízkorozpočtový horor od štúdia Blumhouse s názvom Uteč. Po celosvetovej premiére však hodnotenie padlo na 99%. Za každých okolností, ide o výborný film. Je na tom Annabelle teda rovnako dobre? Samozrejme, ani Annabelle si ešte neodbila celosvetovú premiéru a tak treba čakať, že aj jej hodnotenie padne. Prvý diel dostal ale len 29%, a tak sa jedná o veľký posun.

annabelle 2 fotky

Zdroj: vortl.com

Film videli kritici z veľkých portálov ako The Wrap, The Hollywood Reporter, Variety, IGN alebo Collider. Všetci dali pozitívne hodnotenia a vravia, že síce ide len o letný “popcornový” film, stále sa máme na čo tešiť. Budeme vystrašení až do špiku kosti. Ide teda o veľké letné prekvapenie, ktoré síce nemá žiadnu politickú agendu a ani veľkú hĺbku, no stále si ho užijeme.

Čoho sa ešte v Conjuring univerze dočkáme?

Režisérom filmu je David F. Sandberg, ktorý nám priniesol horor Nezhasínaj!. A čoho sa budúce roky dočkáme v Conjuring univerze? Už budúci rok si pozrieme druhý spin-off série s názvom The Nun s krásnou Taissou Farmigou. Film bude o démonovi Valakovi, ktorého sme videli vo filme The Conjuring 2. The Nun nedávno skončil natáčanie a uvidíme ho v lete roku 2018. Neskôr sa dočkáme samotného filmu The Conjuring 3, ktorý sa prvý krát nebude zaoberať duchmi a démonmi v “strašidelnom dome”. Nakoniec uvidíme tretí spin-off v poradí, tentokrát sa bude jednať o The Crooked Man. Toho sme mali taktiež možnosť vidieť v The Conjuring 2 a predstaviť by sa mal niekedy v roku 2019. Veľké plány, čo? Samotného filmu Annabelle: Creation sa dočkáme už 11. augusta a sme zvedaví, či je hodnotenie patričné kvalite filmu.

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár