Annabelle 2 sa pýši hodnotením 100% na Rotten Tomatoes! Je to vôbec možné?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Toto nečakal hádam nikto. Pár kritikov už konečne videlo najväčší horor tohto leta, Annabelle: Creation. Po prvej, totálne neúspešnej Annabelle asi nikto nečakal, aký názor budú mať na pripravovaný prequel. Milujú ho. Ide o štvrtý film z Conjuring univerza, a jedná sa samozrejme o spin-off s bábikou Annabelle. Film si na stránke Rotten Tomatoes drží neuveriteľných 100%. Veru, často sa to nestáva, a hlavne nie pri filmoch ako je tento. Po prvej časti by to nečakal vôbec nikto. Film zatiaľ hodnotilo 10 kritikov, a všetci mu dali hodnotenie Fresh. Koľko myslíte, že sa krásne číslo 100 pri tomto filme udrží?

Pokiaľ viete, ako funguje Rotten Tomatoes, tak je vám jasné, že každý z kritikov nemusel dať vyslovene 10/10. Priemerné hodnotenie je teda 7.9/10, čo je na podobný film taktiež výborné. Zjavne sa štúdio poučilo a my sa naozaj máme na čo tešiť. Tento rok sa to však pri horore nestalo prvý krát. Skôr tento rok dostal hodnotenie 100% aj nízkorozpočtový horor od štúdia Blumhouse s názvom Uteč. Po celosvetovej premiére však hodnotenie padlo na 99%. Za každých okolností, ide o výborný film. Je na tom Annabelle teda rovnako dobre? Samozrejme, ani Annabelle si ešte neodbila celosvetovú premiéru a tak treba čakať, že aj jej hodnotenie padne. Prvý diel dostal ale len 29%, a tak sa jedná o veľký posun.

annabelle 2 fotky
Zdroj: vortl.com

Film videli kritici z veľkých portálov ako The Wrap, The Hollywood Reporter, Variety, IGN alebo Collider. Všetci dali pozitívne hodnotenia a vravia, že síce ide len o letný „popcornový“ film, stále sa máme na čo tešiť. Budeme vystrašení až do špiku kosti. Ide teda o veľké letné prekvapenie, ktoré síce nemá žiadnu politickú agendu a ani veľkú hĺbku, no stále si ho užijeme.

Čoho sa ešte v Conjuring univerze dočkáme?

Režisérom filmu je David F. Sandberg, ktorý nám priniesol horor Nezhasínaj!. A čoho sa budúce roky dočkáme v Conjuring univerze? Už budúci rok si pozrieme druhý spin-off série s názvom The Nun s krásnou Taissou Farmigou. Film bude o démonovi Valakovi, ktorého sme videli vo filme The Conjuring 2. The Nun nedávno skončil natáčanie a uvidíme ho v lete roku 2018. Neskôr sa dočkáme samotného filmu The Conjuring 3, ktorý sa prvý krát nebude zaoberať duchmi a démonmi v „strašidelnom dome“. Nakoniec uvidíme tretí spin-off v poradí, tentokrát sa bude jednať o The Crooked Man. Toho sme mali taktiež možnosť vidieť v The Conjuring 2 a predstaviť by sa mal niekedy v roku 2019. Veľké plány, čo? Samotného filmu Annabelle: Creation sa dočkáme už 11. augusta a sme zvedaví, či je hodnotenie patričné kvalite filmu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -