Ant-Man a Wasp: Quantumania má dve dôležité potitulkové scény. Aké nové postavy nám predstavili?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania a spoilery z toho, o čom boli jeho potitulkové scény. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Potitulkové scény filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania

Fáza 5 odštartovala naozaj štýlovo. Dostali sme tradičného Ant-Mana (Paul Rudd) v netradičnom svete (Kvantová ríša). Spolu so svojim rodinným tímom sa však popasoval s novou hrozbou – Kangom Dobyvateľom (Jonathan Majors), zachránil Kvantovú ríšu, životy seba a svojej rodiny a celý Multiverse. Tak prečo nás potitulkové scény z Ant-Man a Wasp: Quantumania tak znervózňujú?

Posledných pár minút filmu bolo o tom, že Janet van Dyne (Michelle Pfeiffer), Hope van Dyne/Wasp (Evangeline Lilly), Hank Pym (Michael Douglas) a Cassie Lang (Katheryn Newton) unikli cez portál naspäť na Zem. Scott si dal ešte menšiu bitku s Kangom, ktorú vyhral vďaka tomu, že sa vrátila na pomoc Hope, pričom Kanga postrčili do jeho multiversového pohonu, ktorý ho (zrejme) zabil.

Ant-Man a Wasp Quantumania
Zdroj: koimoi.com

Viac ako jeden Kang

A nakoniec filmu si dali spoločnú oslavu Cassiných narodenín, aj keď ich práve nemala (ale Scott ich veľa nestihol, tak to chcel dobehnúť). Film teda skončil idylicky, no už prvá potitulková scéna naznačuje, že budúcnosť MCU taká krásna nebude. V nej sme stretli najprv tri varianty Kanga, ktoré sa rozprávali o smrti Kanga Dobyvateľa. Šlo o Immortus Kanga, faraóna Rama-Tuta a nejakého futuristického Kanga.

Zatiaľ čo prvých dvoch sme mohli stretnúť už aj v komiksoch, posledný bol buď vytvorený čisto pre MCU, alebo je úpravou nejakého komiksového Kanga (napríklad Kid Immortusa, na ktorého sa trochu podobal). Títo traja Kangovia si uvedomujú, že hrdinovia z hlavnej časovej osi začínajú veľmi zabŕdať do Multiversa, a tak ich treba zastaviť, a to najlepšie útokom. Potom vojdú do obrovskej arény, v ktorej sú zhromaždené stovky Kangov, teda jeho rôzne varianty.

Immortus Kang, Rama-Tut, Kid Immortus
Immortus Kang, Rama-Tut, Kid Immortus; Zdroj: marvel.fandom.com + vlastná úprava

Toto zoskupenie je z komiskov známe ako Council of Kangs (Rada Kangov), pričom oni boli tí, ktorí vyhostili Kanga Dobyvateľa do Kvantovej ríše. V komiksoch je vodcom rady Prime Kang, no v MCU to bude zrejme Immortus Kang. Chcú ochrániť to, čo vybudovali, a tak zaútočia na Avengerov. Táto potitulková scéna nás tak priamo vedie k očakávanému veľkofilmu Avengers: The Kang Dynasty.

Ešte jeden variant a… Loki

Rada Kangov tak bude hlavným záporákom najbližšieho Avenger filmu. Ešte predtým, doslova už o pár mesiacov, sa však postavíme ešte jednému Kangovi. Druhá potitulková scéna nám totiž ukázala Lokiho (Tom Hiddleston) a Mobiusa (Owen Wilson). Odohráva sa to niekedy v začiatkoch 20. storočia, pričom na pódiu pred davom, v ktorom je aj Loki a Mobius, stojí muž (a variant Kanga) menom Victor Timely.

Loki, Mobius, Kang
Zdroj: screenrant.com

Loki povie Mobiusovi, že to je muž, ktorého sa bojí, aj keď pri pohľade na neho je Mobius skeptický. Na túto scénu sa napojí druhá séria seriálu Loki, ktorú uvidíme niekedy v polovici tohto roka. Čo sa týka Victora Timelyho, ten bude zrejme tou istou verziou, ktorú poznáme aj z komiksov. Tam šlo o variant Kanga, ktorý sa usadil v meste vo Wisconsine a ľuďom tam odhalil technológie z budúcnosti (niečo podobné sme zrejme videli aj v scéne).

V komiksoch sa ďalej stal starostom mesta, pričom vďaka svojej vyspelej technológie si neskôr začal podrobovať a dobývať svet. Victor Timely bolo zároveň krycie meno pre Prime Kanga, ktorý bol v komiksoch v podstate tým hlavným. Obe scény nás tak navnadili na to, že Kang sa v budúcnosti vráti, a určtie viac než jedenkrát. Teraz už len musíme čakať, v ktorých projektoch Multiverse ságy (okrem Lokiho a Avengers filmov) to bude.

Čo hovoríte na film a potitulkové scény? Tešíte sa na Kanga a jeho varianty v budúcich projektoch?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -