Kangov kostým odhalený! Prvý pohľad z filmu Ant-Man 3 ukazuje vzhľad záporáka verný komiksom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Kang vo filme Ant-Man 3

Posledná epizóda seriálu Loki priniesla do Marvel Cinematic Universe omnoho väčšiu hrozbu, než akú predstavoval Thanos. Herec Jonathan Majors (Lovecraft Country) sa predstavil ako He Who Remains, vlastným menom Nathaniel Richards. Po jeho smrti rukami Sylvie sa otvorili brány do multiverza, pretože prichádza znateľne horší a nebezpečnejší variant Nathaniela Richardsa. Superzloduch Kang Dobyvateľ, ktorý sa prvýkrát predstaví vo filme Ant-Man and the Wasp: Quantumania.

Jeho sochu sme videli stáť v budove Time Variance Authority, keď sa Loki na konci seriálu premiestnil do alternatívneho vesmíru, v ktorom ho Mobius nespoznal. Už podľa nej nám bolo naznačené, že táto verzia Kanga dostane kostým verný komiksom. Teraz nám to potvrdil člen štábu Ace Ruele, ktorý na svoj Twitter zdieľal fotografiu v tričku z nakrúcania. Po ukončení produkcie dostal kaskadérsky tím darček v podobe trička s filmovým vizuálom. Na ňom sa nachádza poškodená helma titulného hrdinu s odrazom Kanga Dobyvateľa. Ruele príspevok síce vymazal, avšak na internete sa zachoval.

Kang má svoj ikonický kostým s fialovo-modrou helmou a tentokrát očami svietiacimi na žlto. V treťom Ant-Manovi sa tak môžeme tešiť na cestovanie v čase a dobrodružstvo naprieč multivesmírom. Nakrúcanie Ant-Man and the Wasp: Quantumania odštartovalo vo februári v Turecku a ukončené bolo v novembri. V hereckom obsadení sa vrátia Paul Rudd, Evangeline Lilly či Michael Douglas ako Hank Pym a Michelle Pfeiffer ako Janet van Dyne.

Debutovať v MCU bude herečka Kathryn Newton, ktorá preobsadila dcéru Scotta Langa, Cassie. Do zatiaľ nešpecifikovanej úlohy bol obsadený aj herec Bill Murray. Teórie fanúšikov hovoria, že vďaka cestovaniu v čase by Murray mohol stvárniť staršiu verziu Ant-Mana. Viac sa dozvieme až 27. júla 2023, na kedy je naplánovaná premiéra.

Socha Kanga v TVA
Zdroj: polygon.com

Kto je to Kang Dobyvateľ?

Kang Dobyvateľ, vlastným menom Nathaniel Richards, pochádza z 31. storočia. Jeho príbeh začína objavením technológie na cestovanie v čase, ktorú vynašiel Doctor Doom. Jeho kroky tak zamierili do starovekého Egypta, v ktorom vládol ako krutý faraón Rama-Tut. Jedná sa len o jednu z jeho mnohých identít, ktoré nadobudol počas cestovania v čase a rôznymi časovými osami – inými sú Immortus alebo Scarlet Centurion.

Keď bola jeho nadvláda zvrhnutá Fantastickou štvorkou, prišiel do 20. storočia, v ktorom sa stretol aj s Doctorom Doomom. Nathaniel sa potom pokúsil vrátiť do pôvodného 31. storočia, no prestrelil to o milénium a ocitol sa na apokalyptickej Zemi, ktorú dobyl už pod menom Kang the Conqueror.

Nakoniec sa vrátil späť v čase, aby si planétu Zem podmanil v stave, kedy nebola úplne zničená vojnou. Odvtedy je bežným nepriateľom Avengerov a hlavne Fantastickej štvorky, s ktorou má veľmi zaujímavé spojenie. Nathaniel Richards je totiž vzdialeným potomkom Reeda Richardsa a Sue Storm. História tejto postavy je naozaj rozmanitá, keďže jestvuje veľké množstvo jeho verzií, ktoré existujú súbežne.

marvel cinematic universe v chronologickom poradí
Zdroj: screenrant.com

 

Akými schopnosťami disponuje?

Čo sa týka jeho schopností, okrem cestovania v čase disponuje aj nadľudskými schopnosťami. Pochádza z 31. storočia, kedy sa ľudstvo naučilo zlepšovať svoje fyzické vlastnosti, akými sú sila a rýchlosť. Teda niečo ako super-vojaci, príkladom môže byť Kapitán Amerika.

Zároveň je bezkonkurenčným géniom a nesmierne zručným taktikom, čo zdedil po Reedovi Richardsovi. Bol predsa schopný dobyť a podmaniť si celé 31. storočie, čo potom opakoval v rôznych iných časoch a dimenziách. Aby toho nebolo málo, Kang nosí mocné bojové brnenie, pomocou ktorého si kedykoľvek a kdekoľvek dokáže privolať zbraň podľa jeho výberu.

Môže sa jednať o akúkoľvek zbraň naprieč históriou, dokonca aj vyrobenú po 31. storočí. Jeho armáda sa skladá z tých najlepších bojovníkov celej histórie, keďže cestoval v čase a regrutoval len tých najsilnejších. V skratke sa jedná o silnejšieho a hrozivejšieho záporáka, než akým bol Thanos.

Myslíte si, že bude Kang najväčším zloduchom MCU a tešíte sa naň vo filme Ant-Man 3? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -