Novú hru Apex Legends hrajú milióny, čelia Fortnite a PUBG konkurencii?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako ste už možno postrehli, štúdio Respawn sa miesto pokračovania série Titanfall rozhodlo vydať novú battle royale hru Apex Legends. Najväčším prekvapením je fakt, že je úplne free-to-play. Hra nemá žiadne prvky pay-to-win systému, platí sa čisto iba za kozmetické úpravy.

Vydavateľstvo EA sa totižto do vývoja hry žiadnym spôsobom nestaralo, štúdio Respawn si jednoducho stavilo svoje podmienky a nechali im voľnú ruku. Iba osem hodín po oficiálnom vydaní sme sa dozvedeli, že si novinku stihlo zahrať už cez milión hráčov. Hra totižto kombinuje prvky titulov ako PUBG, Call of Duty, Overwatch či Titanfall, čo funguje naozaj výborne.

Apex Legends
Zdroj: gamesradar.com

Určite treba spomenúť, že ide o FPS, čím sa líši od väčšiny ostatných battle royale hier. Presnejšie si zahráte za postavy z Titanfall univerza, ktoré majú svoje špecifické role a schopnosti. Štúdio sa už dokonca stihlo vyjdariť aj ku budúcnosti ich novej hry. Všetko by sa malo rozbehnúť už v marci, kedy začne prvá sezóna spolu s príchodom nových postáv, zbraní a určite aj kozmetických úprav.

Zahráme si Apex Legends aj medzi platformami?

Apex Legends zatiaľ síce nepodporuje cross-play, no Respawn na ňom pracuje. Hráči si tak už čoskoro budú môcť zahrať aj s kamarátmi na iných platformách. Hra je totižto zadarmo dostupná na PlayStation 4, Xbox One a na PC, kde ju nájdete na Origine.

Apex Legends
Zdroj: theverge.com

Bohužiaľ, hra nebude nikdy podporovať cross-nákupy a cross-postup, čo v preklade znamená, že na každej platforme budete mať iný profil. Túto situáciu má výborne vyriešený napríklad Fortnite, kde môžete na PC, PS4 či mobile hrať s rovnakým menom a postup sa vám prenáša.

Ku podivu výborne funguje aj fakt, že hra neponúka žiaden sólo mód. Lobby vás ihneď spojí s dvoma inými hráčmi a hodí vás na veľkú mapu so 60 hráčmi, teda 20 tímami. Dobre je vyriešený aj systém loot boxov, ktorý je takmer kompletne transparentný.

Apex Legends
Zdroj: press-start.com.au

Tak čo, už ste si stihli vyskúšať úplne novú hru zo sveta Titanfall? My vám ju určite odporúčame!

Zdroj: ign.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -