Aplikácia Adobe Photoshop je dostupná pre iOS a Android úplne zadarmo. Ako ju získať?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Photoshop od Adobe sa v plnej verzii objavil po prvýkrát ešte v novembri 2019, kedy si ju mohli zaobstarať len majitelia iPadov. No ako sme si mohli všimnúť, dostupná je už taktiež aj pre smartfóny s operačným systémom Android a v obchodoch ju nájdete pod názvom Adobe Photoshop Camera.

V Google Play si ju však nájdu len vlastníci smartfónov Samsung Galaxy, Google Pixel a OnePlus. V Apple store sa vyskytuje pri všetkých iPhonoch, ktoré podporujú najnovší operačný systém iOS 13.

Photoshop Adobe Camera
Zdroj: adobe.com

Adobe Photoshop Camera prichádza na smartfóny

Napriek svojmu názvu, aplikácia Photoshop Camera má len veľmi málo spoločného s desktopovou platformou pre úpravu obrázkov. Namiesto toho využíva technológiu Adobe Sensei pre identifikáciu scenérií na fotografii (napríklad na oblohe). Nechýba samozrejme ani používanie rôznych filtrov a do fotografií môžete pridávať aj iné prvky, pri ktorých precvičíte kreativitu už aj z vášho smartfónu.

Používanie je jednoduché a fotoaparát stačí zamerať na objekt (alebo scénu, ktorú snímate) a zvolíte si filter. Napríklad pri zameraní na oblohu si to aplikácia uvedomí a vygeneruje vám rôzne prvky ako padajúce hviezdy a podobne.

Adobe Photoshop Camera
Zdroj: nosleepnewyork.com

Niečo pre milovníkov sociálnych sietí

Aplikácia funguje aj pre obrázky uložené v knižnici. Pri nich sa však podľa špecifického pozadia vygeneruje im vhodný filter. Čiže ak sa rozhodnete upravovať uloženú fotografiu prázdnej steny, pridať si na budete môcť namiesto padajúcich hviezd nejaký obraz.

Photoshop Camera je jednoznačne pre všetkých milovníkov sociálnych sietí, ktorí obľubujú každodenné pridávanie storiek. Veľkým plusom je fakt, že aplikácia pracuje s vlastnými filtrami a senzormi, takže v nej nájdete aj neuveriteľne pôsobivé efekty na úrovni filtrov a efektov Instagramu alebo Snapchatu.

Okrem pridávania filtrov si obrázky viete upraviť podľa potrieb – kompozícia, kontrast, jas, sýtosť farieb a veľa iných základných funkcií. Z praktického hľadiska je však zrejmé a viditeľné, že aplikácia vznikla za účelom pridávanie efektov, ako len na malé úpravy. No využiť ju môžete aj na maličkosti a zmenu ľubovolných detailov.

Ako to funguje?

V momente, keď aplikáciu Photoshop Camera otvoríte, začne analyzovať prostredie a okamžite pridáva rôzne vylepšenia – napríklad prispôsobenie dynamického rozsahu alebo tonality.

Cieľom je podľa spoločnosti Adobe ponúknuť užívateľom ľahko používateľné editovanie a vo svojom vnútri skrýva podobné funkcie ako nájdete v aplikáciach Photoshop a Lightroom.

Niet teda pochýb o tom, že táto novinka je určená pre zábavu a užijete si s ňou veľa srandy. Adobe dokonca tvrdí, že v priebehu blízkej budúcnosti do nej pridajú ďalšie efekty, vrátane efektov vytvorených v spolupráci s rôznymi umelcami.

Čo hovoríte na aplikáciu Photoshop Camera od Adobe? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: adobe.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -