Aplikácia FaceApp: Ako budú Avengers vyzerať o 40 rokov?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ máte sociálne siete zahltené fotografiami starých ľudí, tak sa nemusíte ničoho báť – všetko je v najlepšom poriadku. Pokiaľ sa teda nevyhýbate internetu a smartfónom, tak ste už pravdepodobne začuli o aplikácii FaceApp. Táto na prvý pohľad nenápadná aplikácia dokáže pomocou umelej inteligencie upravovať váš výzor.

Dokáže vás spraviť mladším, starším, bradatým či s inými vlasmi. A aj napriek tomu, že väčšina obyvateľov planéty Zem chce zostať vyzerať celý život čo najmladšie, tak najobľúbenejšia funkcia aplikácie robí presný opak. Práve preto je dosť možné, že posledné týždne máte svoj Facebook či Instagram plný starých ľudí, ktorí sú v skutočnosti vaši kamaráti.

aplikacia faceapp
Zdroj: forbes.com

Aplikácia FaceApp zostarla aj Avengerov

FaceApp nie je trendom iba na Slovensku, keďže ide o celosvetový ošiaľ. Aplikáciu si dokonca skúsili aj mnohé svetové celebrity. Avšak, už má za sebou aj prvý škandál s kradnutím našich osobných informácií. Vo svetových médiach sa začalo objavovať, že držia v databáze cez 150 miliónov ľudských tvárí a mien. Čo je pravdy na tom, že táto ruská aplikácie má také práva, že s našimi fotkami dokáže naozaj hocičo? O tom sa viac dočítate v tomto článku.

techpit

Každopádne, ani najväčší hrdinovia na svete nie sú imúnni voči procesu starnutia. Ako budú naši obľúbení Avengers vyzerať po tom, čo skončia s hrdinstvom a zostarnú? S vráskami na tvári ich síce v kine asi neuvidíme, no aj tak si dokážeme aspoň čiastočne priblížiť, ako budú vyzerať o niekoľko dekád neskôr (samozrejme nepočítame mŕtve postavy). Vlastne, starého Captaina Americu sme už videli. To ale vôbec nevadí, pretože takto budú podľa aplikácie FaceApp vyzerať Avengers o 40 rokov!

Pokiaľ si chcete FaceApp vyskúšať aj vy, tak si ho môžete stiahnuť tu na Android a tu na iOS! Tak čo, ako budete vyzerať o 40 rokov?

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -