Nový dizajn odhaľuje slúchadlá Apple AirPods 3 so štupľami pre potlačenie hluku

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Portál 9to5mac informuje, že Apple podľa všetkého plánuje po dvoch generáciách zmeniť dizajn svojich bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods. Rozdiel medzi prvou a druhou generáciou je minimálny – najväčším lákadlom je bezdrôtovo nabíjateľná krabička. Už čoskoro sa však očakáva predstavenie novej generácie Apple AirPods 3, ktorá by mohla priniesť veľké zmeny ako vo funkcionalite, tak aj v dizajne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Mohlo by sa tak stať ešte tento mesiac, keďže sa v októbri očakáva ďalší Apple Special Event. Tou najväčšou novinkou by mala byť funkcia Noise Cancelling (potlačenie hluku), o ktorej sa v spojení s novou generáciou AirPods hovorí už nejaký ten piatok. Čo túto teóriu podporuje?

Apple AirPods 3 so štupľami?

V beta verzii operačného systému iOS 13.2 stačilo zájsť do sekcie „Prístupnosť“ v aplikácii Nastavenia. Tam sa nachádza ikona slúchadiel AirPods, na ktorých sú jasne vidieť nadstavce, laicky štuple. V systéme boli slúchadlá uvedené ako B298. Štuple sú jasným znakom príchodu funkcie potlačenia hluku, keďže doterajšie AirPods prepúšťali okolité zvuky.

Nový dizajn teda naznačuje vytvorenie izolácie v uchu, ktorá redukuje hluk okolitých zvukov. Na rovnakom princípe fungujú napríklad aj Sony WF-1000XM3. Noise Cancelling tak už nie funkciou výhradne pre veľké slúchadlá cez hlavu. Portál ďalej informoval o tom, že sa v systéme nachádza hneď niekoľko režimov počúvania, či už s potlačením hluku alebo bez.

Jeden z nich nesie názov „focus mode„, čo môže byť názvom práve pre režim potlačenia hluku. Slúchadlá na ikonke sa taktiež veľmi podobajú na prototyp AirPods 3, ktorý sa minulý mesiac objavil na stránke SlashLeaks. Prototyp disponoval veľkými výrezmi, ktoré môžu byť pripravené práve na štuple. Viac by sme sa mohli dozvedieť už tento mesiac na akcii, kde by sa mal predstaviť aj 16-palcový MacBook, nové iPady Pro, operačný systém iOS 13.2 a ďalšie zariadenia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: hypebeast.com, theverge.com, 9to5mac.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -