Všetko, čo by si mal vedieť o AirPods Max od Apple. Oplatí sa do nich investovať sumu 599 eur?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po mesiacoch špekulácií sme sa dočkali. Apple v tichosti uviedol na trh ich prvé náhlavové slúchadlá AirPods Max, ktoré si budeš môcť v prípade záujmu zaobstarať ešte pred Vianocami.

Apple sľubuje neuveriteľný zvuk vysokej kvality, adaptívny ekvalizér, aktívne potláčanie hluku, priestorový zvuk a iné zaujímavé funkcie. Ale naozaj sú hodné cenovky 599 eur, za čo by si bez problémov zakúpil kvalitný notebook alebo smartfón?

Apple uviedol na trh svoje vlastné náhlavové slúchadlá AirPods Max

Pôvodne sme sa o slúchadlách dozvedeli ešte v roku 2018, ale podrobnejšie informácie o nich sa na verejnosť dostali len pred pár mesiacmi. Ako uvádza Apple, na trh mali prísť oveľa skôr, ale z dôvodu pandémie sa výroba bohužiaľ oneskorila.

Nakoniec sme sa dočkali a do rodiny Apple produktov sa pridávajú ďalšie bezdrôtové slúchadlá, ktoré dorazia už 15. decembra 2020.

Apple AirPods Max
Zdroj: apple.com

Minimalistický a zároveň luxusný dizajn

Dizajn, ktorý je pre Apple typickým – elegantne zachované línie. Samotný rám čelenky je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a nechýbajú v ňom umiestnené ani teleskopické ramená, vďaka ktorým si ich vieš jednoducho predlžiť. Na výber máme medzi ružovým, strieborným, zelenýmmodrým a čiernym modelom.

Apple AirPods Max
Zdroj: apple.com

Na prvý pohľad vyzerajú naozaj pohodlne a pohodlnosť skrývajú aj vo vnútri. Apple vsadil na pletenú čelenku zo sieťoviny, ktorá je navrhnutá tak, aby rozložila celkovú hmotnosť a znížila tlak kladený na hlavu. Inováciou je aj špeciálny mechanizmus umiestnený v náušníkoch tvorených z pamäťovej peny, ktorý vyvažuje a rozdeľuje tlak v ušiach.

Apple AirPods Max
Zdroj: techradar.com

Nechýba ani tlačidlo digital crown na vrchu slúchadiel, ktoré poskytuje presné ovládanie hlasitostischopnosť prehrať/pozastaviť zvuk, zdvihnúť/ukončiť hovor alebo aktivovať Siri.

Apple AirPods Max
Zdroj: apple.com

Zvuk dosahuje „magický“ výkon

Rovnako ako AirPods a AirPods Pro sa dodávajú s čipom Apple H1 v každom náušníku – obsah jedného je najmenej 10 zvukových jadier. Špeciálny akustický dizajn v kombinácii s výkonnými zvukovými procesormi H1 a pokročilým softvérom umožňujú AirPodom Max používať výpočtové techniky zvuku bezdrôtového zabezpečenia pre dokonalý zážitok z počúvania.

O hlboké basy sa postarajú 40 mm dynamické meniče, ako aj o celkový rozsah a čisté vysokofrekvenčné rozšírenie. V úplnom jadre zariadenia sa nachádza dvojitý neodýmový prstencový magnet, ktorý drží celkové harmonické skreslenie pod 1 % v celom počuteľnom rozsahu. Zvuk by mal teda znieť veľmi zreteľne aj pri vysokej hlasitosti.

Netreba zabúdať ani na funkciu Spatial Audio, ktorá bola vydaná ako súčasť operačného systému iOS 14. Samozrejmosťou je aj Dolby Atmos.

Apple AirPods Max
Zdroj: androidauthority.com

Funkcia aktívneho potláčanie hluku

Prvé náhlavové slúchadlá od Apple sú vybavené aktívnym potláčaním hluku s tlačidlom kontroly hluku, ktoré dokáže prepnúť zariadenie do režimu Transparency – zaznamenávanie okolitého zvuku a jeho prehrávanie.

Každý náušnik je taktiež vybavený tromi mikrofónmi smerujúcimi von na detekciu okolitého hluku. Jeden z nich je ukrytý vo vnútri krytu a monitoruje zvuk prichádzajúci k uchu. Pomocou výpočtovej techniky sa potláčanie hluku neustále prispôsobuje slúchadlám a pohybu v reálnom čase.

Výdrž batérie a konektivita

20 hodín počúvania hudby, telefonovania alebo prehrávania filmov na jedno nabitie. Čo platí samozrejme vtedy, ak je zapnutá funkcia aktívneho potláčania zvuku. Tá má tendenciu slušne znižovať výdrž batérie, takže sa tu predsa len nájde nejaká rezerva a ani v tomto smere Apple nesklamal.

Pokiaľ ide o možnosti pripojenia, jedná sa o bezdrôtové slúchadlá, takže ti ku všetkému postačí Bluetooth. Prepínať môžeš medzi zariadeniami iPhone, iPad a Mac. Zvuk sa dá dokonca zdieľať medzi dvoma súpravami AirPods Max na takmer akomkoľvek zdrojovom zariadení Apple, dokonca aj na Apple TV 4K alebo iPode Touch. V prípade, že chceš počúvať cez kábel, môžeš si kúpiť Lightning to 3,5 konektor, ktorý Apple predáva za 35 dolárov.

Zahrnutá je aj podpora inteligentného asistenta Siri, čo znamená, že pomocou hlasových príkazov môžeš jednoducho prehrávať hudbu, telefonovať a iné. Siri dokonca dokáže čítať prichádzajúce správy pomocou funkcie Announce Messages with Siri.

Súčasťou balenia je aj Apple Lighting kábel a neobvykle vyzerajúce puzdro Smart Case, ktoré dokáže uviesť slúchadlá do úsporného režimu. Inými slovami, pomáha udržiavať batériu stále nabitú.

AirPods Max Apple
Zdroj: apple.com

To by bolo o nových slúchadlách AirPods Max všetko a ako môžeš vidieť, Apple si na nich dal skutočne záležať. No či to postačí k tomu, aby si si ich zakúpil už nevieme. Pre porovnanie, Sony WH1000 M4 stoja približne 350 eur a tiež s nimi zažiješ veľa zábavy. Konkurencia predáva podobné kúsky o stovky eur lacnejšie, takže rozhodnutie už necháme na tebe.

Páčia sa ti nové AirPods Max, ktoré Apple v tichosti uviedol na trh? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch. 

Zdroj: apple.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -