Apple predstavuje nové AirPods Pro s potláčaním hluku. Sú lacnejšie, ako sme čakali

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Portál The Verge informuje, že boli oficiálne predstavené nové Apple AirPods Pro. Len nedávno sme zaznamenali správy, že spoločnosť plánuje do konca októbra priniesť nový produkt, o ktorom sa rozprávalo ako o AirPods 3. Slúchadlá však nakoniec nesú príponu „Pro“ miesto čísla modelu, čo v polovici mesiaca odhalil čínsky ekonomický denník.

Predstavenie Apple AirPods Pro

Najdôležitejšou funkciou nových bezdrôtových slúchadiel kalifornského technologického giganta je schopnosť potláčať okolitý hluk. Spoločnosť na oficiálnej stránke produktu opisuje tzv. „Active Noise Cancellation„, teda potláčanie hluku, ktoré má podľa ich slov sprostredkovať pohlcujúci zážitok zo zvuku.

Údajne sú AirPods Pro jedinými slúchadlami do uší, ktoré podporujú aktívne potláčanie zvuku tým, že sa adaptujú na faktory ako tvar ucha či ich doliehanie v ušnom kanáli. Na vonkajšej strane každého slúchadla je umiestnený mikrofón, ktorý deteguje externý zvuk z prostredia, v ktorom sa nachádzate. Slúchadlá vám v reálnom čase nato pustia do ucha „zhodný anti-zvuk„, ako ho popisuje Apple, t.j. rovnako hlasný zvuk s opačnou vlnovou formou.

Na druhej stráne slúchadla sa nachádza ďalší mikrofón, ktorý počúva zvuk v uchu užívateľa. Taktiež deteguje nechcený zvuk, ktorý eliminuje pomocou „anti-zvuku„.

Zvuk sa podľa údajov Apple adaptuje 200-krát za sekundu, aby bol užívateľ čo najviac izolovaný od okolia. V moment, kedy bude chcieť opäť počuť okolie, mu stačí stlačiť tlakový senzor na slúchadle, čím sa z módu „Active Noise Cancellation“ prepne do „Transparency“ módu.

apple airpods bateria
Zdroj: apple.com

Menšie novinky

Oficiálne čísla sľubujú štyri a pol hodiny počúvania na jedno nabitie. Spolu s dodatočnou energiou, ktorú uschováva puzdro, pri sebe budete nosiť vyše dvadsaťštyri hodín používania. No a ak nebude stačiť ani to, Apple sľubuje, že len päť minút nabíjania sa rovná zhruba hodine bezdrôtového počúvania.

Rovnako ako s AirPods 2. generácie, aj s AirPods Pro možno používať Siri. Nové slúchadlá sú tiež odolné voči potu a vode, čo poteší športovcov. No a pre bežných užívateľov je tu ešte vylepšený mikrofón, ktorý má zlepšiť čistotu hlasu vo vetre.

V USA si ich zákazníci kúpia za 249 amerických dolárov. Ako uvádza portál Živé, na Slovensku budú stáť 279 eur a predaj bude spustený už 30. októbra.

Zdroj: apple.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -