Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý nám priniesol bližšie informácie o Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad Air, iPad, Apple One a Apple Fitness+.

Na záver nám ukázali ešte pár softvérových aktualizácií a tým sa digitálne podujatie obsahujúce – 2 smart hodinky, 2 iPady a 2 služby – skončilo. O iPhone 12 bohužiaľ reč nepadla a výrobca nás stále necháva v napätí.

Apple Event 2020: Technologicky pokročilé smart hodinky

Hviezdou celého predstavenia boli jednoznačne Apple Watch Series 6. Všimnúť si na nich môžeme podobný dizajn ako pri modeloch predchádzajúcej 5. generácie. Pridáva sa však niekoľko nových farieb, vrátane tmavomodrej, ktorá sa zhoduje s novou farbou pripravovaného iPhone 12.

Do vnútra zariadenia Apple pridal sľubovaný senzor na monitorovanie kyslíka v krvi, ktorý môže hodinkám pomôcť sledovať informácie o dýchaní a srdcovej frekvencii.

Medzi ďalšie funkcie patrí vždy zapnutý displej, ktorý je o 2,5-krát jasnejší ako pri predchádzajúcej sérii. Apple opäť myslel aj na celé rodiny a do hodiniek pridal funkciu nastavenia rodiny. V nej si môžete nastaviť zariadenie pre člena rodiny bez toho, aby potreboval vlastniť iPhone.

Jadro hodiniek tvorí nový procesor S6. Tento typ čipu je údajne o 20 % rýchlejší ako čip použitý pri 5. sérii. Výrobca doladil aj remienok, ktorý sa na zápästie zasunie jednoducho bez potreby zapínania. Apple Watch Series 6 začínajú na domácej pôde so sumou 399 amerických dolárov. U našich predajcov je cena za 40mm model 429 € a za 44mm model 459 €.

Apple Event 2020
Zdroj: techcrunch.com

Apple Watch SE

Ako sa predpokladalo, Apple oznámil aj cenovo dostupné Apple Watch SE. Nové smart zariadenie má rovnaký dizajn ako vlajkový model Watch Series 6 a podporuje taktiež aj niektoré podobné funkcie (nastavenia rodiny).

Nesklame ani výkon, ktorý beží na procesore z poslednej 5. generácie. Najviac však poteší nízka cena, pričom Watch SE začínajú na sume 299 €. Čo v preklade znamená, že Apple hodinky „staronovej“ generácie sú teraz dostupné s naozaj lákavou cenovkou.

Oficiálny predpredaj začal už včera a do predaja sa dostanú tento piatok, 18. septembra. Na zozname predstavených produktov a služieb sa ďalej nachádza aj iPad Air, iPad, Apple One, Apple Fitness+, o ktorých sa dočítate už čoskoro v sérii článkov venovaných digitálnemu podujatiu Apple Event 2020.

Čo hovoríte na Apple Event 2020, v ktorom padla reč o 6 nových produktoch? Páčia sa vám nadchádzajúce Apple Watch Series 6 a Watch SE? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -