MacBook Air, MacBook Pro a Mac Mini sú ďalšie nové produkty, ktoré odhalil posledný tohtoročný Apple Event

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Včerajší digitálny event „One More Thing“ nám predstavil prvé počítače, ktoré budú poháňané svojim vlastným čipsetom v rámci platformy Apple Sillicon.

Na zozname pripravovaných produktov nájdeme MacBook Air, MacBook Pro a Mac Mini, čím technologický gigant odštartoval úplne novú éru Macov, vďaka ktorej budú notebooky a stolné počítače od Apple bezkonkurenčne najlepšími zariadeniami na trhu.

Na začiatku včerajšej konferencie sme sa dočkali aj informácií o novom čipe M1, ktorý sa pripojí k rodine Apple procesorov a poháňať bude všetky tri odhalené produkty.

Posledný tohtoročný Apple Event predstavil nový MacBook Air, MacBook Pro a Mac Mini

Medzi prvými Macmi, ktoré budú poháňané čipom M1, je nový 13palcový MacBook Air. Budúci majitelia sa pri tomto kúsku môžu tešiť na neuveriteľný výkon – 5x rýchlejšie GPU, 3x rýchlejšie CPU a 2x rýchlejšie SSD v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Nezaostáva ani výdrž batérie. Na jedno nabitie zvládne až 15 hodín surfovania po internete a 18 hodín sledovania videí. Samozrejmosťou je taktiež prítomnosť senzora otlačkov prstov Touch ID. Pripraviť sa máme aj na prekvapivú absenciu ventilátora, vďaka čomu však bude bežať celé zariadenie v úplnej tichosti. Cenovka začína na sume 1129 € v základnej verzii.

MacBook Air 13
Zdroj: macstories.net

MacBook Pro 13″ s novým procesorom a neprekonateľným výkonom

Apple tvrdí, že aktualizovaný MacBook Pro je 3x výkonnejší ako najpredávanejší počítač s operačným systémom Windows. V porovnaní s jeho predchodcom, tento počítať prinesie až 3x vyšší výkon a 5x vyšší grafický výkon. Dopomáhať mu k tomu budú aktívne ventilátory, ktoré sa postarajú o efektívne odovzdávanie tepla a eliminujú riziko prehrievania.

Rovnako ako v prípade MacBooku Air, aj tu si dal Apple záležať na výdrži batérie. Pri prehliadaní webu si užijeme dlhých 17 hodín a pri prehrávaní videa až 20 hodín.

Vylepšeniami prešiel aj hardvér – kvalitnejší mikrofón, 6K displej (Pro Display XDR) a prepracovanejšia Face Time kamera, pri ktorej sa konečne dočkáme lepšieho zaostrovania. Cenovka začína na sume 1449 € v základnej verzii.

MacBook Pro 13
Zdroj: macrumors.com

Mac Mini bude tvoj najideálnejší partner do kancelárie

Vylepšenia sa dočkal aj nový Mac Mini, v ktorom sa taktiež nachádza ARM čip M1. Apple prezradil, že nový Mac mini je až 5x výkonnejší v porovnaní s najpredávanejšími PC.

Procesor ponúkne 3x vyšší výkon a 6x rýchlejšiu grafiku, no v koncovom hľadisku je tento počítač aj tak ideálny len v rámci bežného používania. Cenovka začína na sume 799 € v základnej verzii.

To by bolo zo včerajšieho eventu všetko a veríme, že ste v našom zhrnutí našli potrebné informácie. O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -