Apple HomePod mini vylepší inteligentnú domácnosť na nepoznanie. Čo všetko táto malá vecička dokáže?

Nenechajte si ujsť

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do sveta technológií prichádza nový reproduktor HomePod mini od Apple, o ktorom sme sa premiérovo dozvedeli na nedávnom digitálnom podujatí.

Inteligentný reproduktor, ktorý je menšou verziou pôvodného HomePodu, prichádza s radom skvelých nových funkcií, vrátane možnosti prenášať hlasové správy do všetkých Apple zariadení vyskytujúcich sa vo vašej domácnosti.

Spoločnosť Apple tvrdí, že túto novinku môžeme jednoducho nazvať “mozgom inteligentnej domácnosti” a v jej čele nadobudne náš domov ochranu súkromia a bezpečnosť. Aktualizácie sa dočkala aj Siri, ktorá bude vedieť po novom rozoznávať hlasy a zažijeme s ňou lepšiu integráciu s ostatnými Apple produktmi. Všetko ostatné sa dočítate nižšie.

HomePod mini od Apple je revolučným vynálezom do každej domácnosti

S veľkosťou 8,5 cm vyzerá HomePod mini ako menšia verzia pôvodného HomePodu so sférickým dizajnom. Otázkou však je, či menší dizajn zariadenia nespôsobí výrazné zmeny zvuku. Koniec koncov, jednou z najlepších vlastností na pôvodnom HomePode je silný zvuk, ktorý dokázal zaplniť celú miestnosť.

Rovnako ako jeho predchodca, HomePod mini je prekrytý sieťovou mriežkou z ovinutej textílie a na vrchnej strane môžeme vidieť menší displej, ktorý zobrazuje komunikáciu so Siri. Samozrejmosťou je aj ovládač hlasitosti, pričom sa displej vždy automaticky rozsvieti pri interakcii s hlasovým asistentom. Na výber budú len dve farebné verzie – čierna a biela, rovnako ako pri HomePode.

Apple HomePod Mini
Zdroj: pageone.ph

Zvuk, ktorý nesklame ani tých najnáročnejších

HomePod mini poskytuje neuveriteľne bohatý a hlboký akustický zážitok, ktorý pomocou výpočtovej techniky zvuku zabezpečuje špičkový výkon. Zariadenie poháňa čip Apple S5, o ktorom spoločnosť tvrdí, že dokáže analyzovať jedinečné vlastnosti hudby a aplikovať komplexné tuningové modely na optimalizáciu hlasitosti a úpravu dynamického rozsahu.

Nový inteligentný reproduktor si berie inšpiráciu od svojho väčšieho predchodcu a dokonalému audiu pomáha akustický vlnovod na smerovanie zvuku dole a von smerom k spodnej časti reproduktora, ktorý podľa Apple dokáže vytvoriť pohlcujúci 360stupňový zvukový zážitok. To znamená, že HomePod mini môžeme teoreticky umiestniť kdekoľvek v domácnosti a zvuk zostane konzistentný.

Veľkou aktualizáciou prešla aj spomínaná Siri, čo znamená, že jej môžete klásť otázky, nastavovať pripomenutia, dostávať informácie o počasí a veľa iných triviálnych vecí. Okrem toho dokáže identifikovať, kto vo vašej domácnosti hovorí a prispôsobovať hudbu/podcasty ich preferenciám a osobným požiadavkám.

Apple HomePod Mini
Zdroj: twitter.com

Bezchybná konektivita

HomePod mini môžete používať s celým radom Apple zariadení, či už odpovedáte na hovor z pripojeného smartfónu, počúvate hudbu z MacBooku alebo prenášate zvuk z Apple TV do reproduktora.

Jednou z vynikajúcich funkcií pre používateľov iPhonu je, že keď počúvate hudbu v telefóne, môžete svoje zariadenie jednoducho priblížiť k HomePodu mini a ten odovzdá hudbu do ďalších zariadení bez narušenia.

Azda najlepšou funkciou je Intercom, ktorý podľa Apple ponúkne rýchly a ľahký spôsob prepojenia všetkých členov domácnosti. V skratke, táto novinka dokáže posielať správy z jedného HomePodu do druhého, ako aj do iPhonov, iPadov, Apple hodiniek a AirPodov.

Intercom
Zdroj: macworld.com

Priaznivá cena

Za HomePod mini zaplatíme 99 dolárov, hoci si musíme na globálnu cenovku ešte chvíľu počkať. S porovnaním s predošlým HomePodom, Apple znížil sumu o približne 200 dolárov. Tento krok je však pochopiteľný, pretože konkurenčný Amazon Echo stojí taktiež 99 dolárov.

To by bolo zo včerajšieho Apple “Hi,Speed” Eventu všetko a veríme, že ste v našom zhrnutí našli všetky podstatné informácie. O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

TIP na komiks: Harleen | Celkom iný náhľad na už predtým videný príbeh

Tip na komiks: Harleen Možno si poviete - načo vôbec takýto tip? Nebolo spracovaní doktorky Quinzel už predtým neúrekom? Počkajte však chvíľu. Komiks Harleen je...

Svet Harryho Pottera sa rozrastie o nový hraný seriál. Ktoré štúdio sa o neho postará?

Nový hraný Harry Potter seriál Medzi obľúbené franšízy, ako sú Star Wars alebo Marvel, patrí určite aj séria kníh a filmov Harry Potter. Chlapec, ktorý...

Seriál WandaVision prvý raz spomenul meno Quicksilver. V akej podobe sa pravdepodobne ukáže?

Článok obsahuje spoilery k tretej epizóde seriálu WandaVision. Pokiaľ ste ju ešte nevideli, vráťte sa k článku neskôr. Ukáže sa Quicksilver v seriáli WandaVision? Prvé dve...

Prvé dojmy z tretej epizódy seriálu WandaVision – Pomohol prechod k farebnému formátu?

Zmiešané dojmy z WandaVision pokračujú... alebo? Pred týždňom sme vám priniesli súhrnné redakčné dojmy z prvých dvoch epizód očakávanej novinky z produkcie štúdia Marvel, ktorá...

TIP na seriál: Kakegurui | Anime od Netflixu o hazardných hrách na strednej škole

TIP na seriál: Kakegurui Seriál Kakegurui je jedno z ďalších anime od streamovacej platformy Netflix, ktoré ponúka náhľad do nezvyčajnej strednej školy. Odhaľuje temné zákutia...