Apple HomePod mini vylepší inteligentnú domácnosť na nepoznanie. Čo všetko táto malá vecička dokáže?

Nenechajte si ujsť

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Najlepšie animované filmy na Halloween Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak,...

KVÍZ – Ktorá halloweenska príšera si ty? Urob si náš špeciálny strašidelný kvíz a zisti to

Halloweensky KVÍZ Halloween. Obdobie tekvíc, strašidiel a cukríkov. Sviatok typický hlavne pre západné krajiny sveta, no do istej miery sa teší aj obľube u nás,...

Vedecká štúdia určila 35 najstrašidelnejších hororov kinematografie. Ktorý z nich získal prvé miesto?

Stuhnutá krv v žilách, ťažké dýchanie a zrýchlený srdcový tep. Strach. Aké pocity vyvolávajú kvalitné horory vo vás? Každá hororová snímka straší svojich divákov...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do sveta technológií prichádza nový reproduktor HomePod mini od Apple, o ktorom sme sa premiérovo dozvedeli na nedávnom digitálnom podujatí.

Inteligentný reproduktor, ktorý je menšou verziou pôvodného HomePodu, prichádza s radom skvelých nových funkcií, vrátane možnosti prenášať hlasové správy do všetkých Apple zariadení vyskytujúcich sa vo vašej domácnosti.

Spoločnosť Apple tvrdí, že túto novinku môžeme jednoducho nazvať “mozgom inteligentnej domácnosti” a v jej čele nadobudne náš domov ochranu súkromia a bezpečnosť. Aktualizácie sa dočkala aj Siri, ktorá bude vedieť po novom rozoznávať hlasy a zažijeme s ňou lepšiu integráciu s ostatnými Apple produktmi. Všetko ostatné sa dočítate nižšie.

HomePod mini od Apple je revolučným vynálezom do každej domácnosti

S veľkosťou 8,5 cm vyzerá HomePod mini ako menšia verzia pôvodného HomePodu so sférickým dizajnom. Otázkou však je, či menší dizajn zariadenia nespôsobí výrazné zmeny zvuku. Koniec koncov, jednou z najlepších vlastností na pôvodnom HomePode je silný zvuk, ktorý dokázal zaplniť celú miestnosť.

Rovnako ako jeho predchodca, HomePod mini je prekrytý sieťovou mriežkou z ovinutej textílie a na vrchnej strane môžeme vidieť menší displej, ktorý zobrazuje komunikáciu so Siri. Samozrejmosťou je aj ovládač hlasitosti, pričom sa displej vždy automaticky rozsvieti pri interakcii s hlasovým asistentom. Na výber budú len dve farebné verzie – čierna a biela, rovnako ako pri HomePode.

Apple HomePod Mini
Zdroj: pageone.ph

Zvuk, ktorý nesklame ani tých najnáročnejších

HomePod mini poskytuje neuveriteľne bohatý a hlboký akustický zážitok, ktorý pomocou výpočtovej techniky zvuku zabezpečuje špičkový výkon. Zariadenie poháňa čip Apple S5, o ktorom spoločnosť tvrdí, že dokáže analyzovať jedinečné vlastnosti hudby a aplikovať komplexné tuningové modely na optimalizáciu hlasitosti a úpravu dynamického rozsahu.

Nový inteligentný reproduktor si berie inšpiráciu od svojho väčšieho predchodcu a dokonalému audiu pomáha akustický vlnovod na smerovanie zvuku dole a von smerom k spodnej časti reproduktora, ktorý podľa Apple dokáže vytvoriť pohlcujúci 360stupňový zvukový zážitok. To znamená, že HomePod mini môžeme teoreticky umiestniť kdekoľvek v domácnosti a zvuk zostane konzistentný.

Veľkou aktualizáciou prešla aj spomínaná Siri, čo znamená, že jej môžete klásť otázky, nastavovať pripomenutia, dostávať informácie o počasí a veľa iných triviálnych vecí. Okrem toho dokáže identifikovať, kto vo vašej domácnosti hovorí a prispôsobovať hudbu/podcasty ich preferenciám a osobným požiadavkám.

Apple HomePod Mini
Zdroj: twitter.com

Bezchybná konektivita

HomePod mini môžete používať s celým radom Apple zariadení, či už odpovedáte na hovor z pripojeného smartfónu, počúvate hudbu z MacBooku alebo prenášate zvuk z Apple TV do reproduktora.

Jednou z vynikajúcich funkcií pre používateľov iPhonu je, že keď počúvate hudbu v telefóne, môžete svoje zariadenie jednoducho priblížiť k HomePodu mini a ten odovzdá hudbu do ďalších zariadení bez narušenia.

Azda najlepšou funkciou je Intercom, ktorý podľa Apple ponúkne rýchly a ľahký spôsob prepojenia všetkých členov domácnosti. V skratke, táto novinka dokáže posielať správy z jedného HomePodu do druhého, ako aj do iPhonov, iPadov, Apple hodiniek a AirPodov.

Intercom
Zdroj: macworld.com

Priaznivá cena

Za HomePod mini zaplatíme 99 dolárov, hoci si musíme na globálnu cenovku ešte chvíľu počkať. S porovnaním s predošlým HomePodom, Apple znížil sumu o približne 200 dolárov. Tento krok je však pochopiteľný, pretože konkurenčný Amazon Echo stojí taktiež 99 dolárov.

To by bolo zo včerajšieho Apple “Hi,Speed” Eventu všetko a veríme, že ste v našom zhrnutí našli všetky podstatné informácie. O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Netflix ponúka originálny pohľad na Godzillu. Pozrite si prvú ukážku na anime seriál Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point Už budúci rok sa Godzilla opäť vráti v animovanej forme a príde zaútočiť na naše Netflix účty. Dopredu chceme ujasniť, že sa...

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

Dokážu aj Nemci natočiť kvalitný historický seriál? | Barbari RECENZIA

Barbari RECENZIA Barbari RECENZIA - Na Netflix v poslednom čase pribúda čoraz viac kúskov z produkcie krajín, kde angličtina nie je primárnym jazykom. Nórske krimi,...

Prinášame vám 8 možných verzií Hulka, ktoré by sa mohli ukázať v 4. fáze Marvel Cinematic Universe

Možné verzie Hulka v budúcom MCU Kto by nepoznal hrdinu Bruca Bannera a.k.a. Hulka. Obyčajný vedec, ktorého keď nahneváte, tak sa premení na nezničiteľné zelené monštrum....

FOTO: Kate Winslet musela na natáčaní filmu Avatar 2 vydržať pod vodou 7 minút a 14 sekúnd

Záber z natáčania Avatar 2 ukazuje Kate Winslet Pokračovania Avatara sa nám neustále odsúva. Druhá časť tu mala byť už tento rok v decembri, avšak...