Apple HomePod mini vylepší inteligentnú domácnosť na nepoznanie. Čo všetko táto malá vecička dokáže?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Do sveta technológií prichádza nový reproduktor HomePod mini od Apple, o ktorom sme sa premiérovo dozvedeli na nedávnom digitálnom podujatí.

Inteligentný reproduktor, ktorý je menšou verziou pôvodného HomePodu, prichádza s radom skvelých nových funkcií, vrátane možnosti prenášať hlasové správy do všetkých Apple zariadení vyskytujúcich sa vo vašej domácnosti.

Spoločnosť Apple tvrdí, že túto novinku môžeme jednoducho nazvať „mozgom inteligentnej domácnosti“ a v jej čele nadobudne náš domov ochranu súkromia a bezpečnosť. Aktualizácie sa dočkala aj Siri, ktorá bude vedieť po novom rozoznávať hlasy a zažijeme s ňou lepšiu integráciu s ostatnými Apple produktmi. Všetko ostatné sa dočítate nižšie.

HomePod mini od Apple je revolučným vynálezom do každej domácnosti

S veľkosťou 8,5 cm vyzerá HomePod mini ako menšia verzia pôvodného HomePodu so sférickým dizajnom. Otázkou však je, či menší dizajn zariadenia nespôsobí výrazné zmeny zvuku. Koniec koncov, jednou z najlepších vlastností na pôvodnom HomePode je silný zvuk, ktorý dokázal zaplniť celú miestnosť.

Rovnako ako jeho predchodca, HomePod mini je prekrytý sieťovou mriežkou z ovinutej textílie a na vrchnej strane môžeme vidieť menší displej, ktorý zobrazuje komunikáciu so Siri. Samozrejmosťou je aj ovládač hlasitosti, pričom sa displej vždy automaticky rozsvieti pri interakcii s hlasovým asistentom. Na výber budú len dve farebné verzie – čierna a biela, rovnako ako pri HomePode.

Apple HomePod Mini
Zdroj: pageone.ph

Zvuk, ktorý nesklame ani tých najnáročnejších

HomePod mini poskytuje neuveriteľne bohatý a hlboký akustický zážitok, ktorý pomocou výpočtovej techniky zvuku zabezpečuje špičkový výkon. Zariadenie poháňa čip Apple S5, o ktorom spoločnosť tvrdí, že dokáže analyzovať jedinečné vlastnosti hudby a aplikovať komplexné tuningové modely na optimalizáciu hlasitosti a úpravu dynamického rozsahu.

Nový inteligentný reproduktor si berie inšpiráciu od svojho väčšieho predchodcu a dokonalému audiu pomáha akustický vlnovod na smerovanie zvuku dole a von smerom k spodnej časti reproduktora, ktorý podľa Apple dokáže vytvoriť pohlcujúci 360stupňový zvukový zážitok. To znamená, že HomePod mini môžeme teoreticky umiestniť kdekoľvek v domácnosti a zvuk zostane konzistentný.

Veľkou aktualizáciou prešla aj spomínaná Siri, čo znamená, že jej môžete klásť otázky, nastavovať pripomenutia, dostávať informácie o počasí a veľa iných triviálnych vecí. Okrem toho dokáže identifikovať, kto vo vašej domácnosti hovorí a prispôsobovať hudbu/podcasty ich preferenciám a osobným požiadavkám.

Apple HomePod Mini
Zdroj: twitter.com

Bezchybná konektivita

HomePod mini môžete používať s celým radom Apple zariadení, či už odpovedáte na hovor z pripojeného smartfónu, počúvate hudbu z MacBooku alebo prenášate zvuk z Apple TV do reproduktora.

Jednou z vynikajúcich funkcií pre používateľov iPhonu je, že keď počúvate hudbu v telefóne, môžete svoje zariadenie jednoducho priblížiť k HomePodu mini a ten odovzdá hudbu do ďalších zariadení bez narušenia.

Azda najlepšou funkciou je Intercom, ktorý podľa Apple ponúkne rýchly a ľahký spôsob prepojenia všetkých členov domácnosti. V skratke, táto novinka dokáže posielať správy z jedného HomePodu do druhého, ako aj do iPhonov, iPadov, Apple hodiniek a AirPodov.

Intercom
Zdroj: macworld.com

Priaznivá cena

Za HomePod mini zaplatíme 99 dolárov, hoci si musíme na globálnu cenovku ešte chvíľu počkať. S porovnaním s predošlým HomePodom, Apple znížil sumu o približne 200 dolárov. Tento krok je však pochopiteľný, pretože konkurenčný Amazon Echo stojí taktiež 99 dolárov.

To by bolo zo včerajšieho Apple „Hi,Speed“ Eventu všetko a veríme, že ste v našom zhrnutí našli všetky podstatné informácie. O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -