Apple odhalil novú expanziu do Európy. Investícia ich bude stáť viac ako 1 miliardu eur

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Americký koncern plánuje v Mníchove vybudovať najväčšie výskumné a vývojové centrum pre mobilné bezdrôtové polovodiče a softvérovú technológiu. Investícia bude stáť Apple viac ako 1 miliardu eur v najbližších troch rokoch.

Hlavné mesto Nemecka je už teraz najväčším inžinierskym centrom spoločnosti Apple s viac ako 1500 inžiniermi zo 40 krajín pracujúcich v oblasti dizajnu manažmentu energie.

Apple investícia v Európe
Zdroj: gizmochina.com

Nová investícia spoločnosti Apple v Európe

Apple uviedol, že plánuje z Mníchova urobiť európske Silicon Design Center. Nové výskumné centrum s rozlohou 30 000 m² by malo otvoriť svoje brány v centre hlavného mesta na Karlstrasse už budúci rok.

Americký technologický gigant so sídlom v kalifornskom meste Cupertino chce týmto nadviazať na ich pôvodnú myšlienku založením ďalšieho najmodernejšieho centra, ktoré tentokrát situovali do Európy.

Apple investícia
Zdroj: sudonull.com

Apple chce rozvíjať nové technológie

Spoločnosť sa v posledných rokoch presúva k tomu, aby navrhla viac svojich vlastných komponentov a získala tým aj väčšiu kontrolu nad nákladmi, vývojom a časovým harmonogramom.

„Nemôžem byť viac nadšený z toho, čo naše mníchovské inžinierske tímy objavia – od skúmania nových hraníc technológie 5G až po novú generáciu technológií, ktoré do sveta prinesú výkon, rýchlosť a konektivitu. Mníchov je domovom spoločnosti Apple už štyri desaťročia a sme vďační tejto komunite a Nemecku, že sú súčasnou našej cesty,“ uviedol generálny riaditeľ Apple Tim Cook.

Investícia odráža rozhodnutie koncernu viac používať čipy, ktoré sám navrhne, namiesto čipov od iných firiem. To by umožnilo spoločnosti Apple odlíšiť sa od výrobcov Android smartfónov, ktorí získavajú zdroje od rôznych dodávateľov.

Pozdáva sa ti nová investícia spoločnosti Apple, ktorá privedie do Európy vývoj nových technológií? Názor nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: techcrunch.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -