Apple Event 2020: Tablety iPad a iPad Air s čerstvým dizajnom a lepšími špecifikáciami

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Apple včera oznámil príchod štyroch produktov a dvoch služieb, medzi ktorými nájdeme vysoko očakávaný iPad 8. generácie, ako aj iPad Air 4. generácie.

Online podujatie s názvom Time Flies nás teda nesklamalo a v dnešnom článku si bližšie zhrnieme dva nadchádzajúce tablety, pri ktorých Apple vylepšeniami naozaj nešetril.

Apple predstavil vylepšený iPad Air s novými funkciami

Lákavé smart zariadenie bude prvým iPadom, ktorý po iPade Pro dostane taktiež displej od okraja po okraj. Novinka je taktiež vybavená veľkým 10,9-palcovým Liquid Retina displejom s relatívne malými rámami okolo okrajov.

Na rozdiel od Ipadu Pro má však tablet iPad Air stále Touch ID, ktorý výrobca situoval do vnútra vypínača zariadenia a v tlačidle „domov“ by sme ho hľadali len márne. To totižto Apple úplne odstránil, ako aj funkciu Face ID.

Vo vnútri tabletu nájdeme výkonnejší čipset A14 Bionic, ktorý by sa mal nachádzať aj v pripravovanom iPhone 12. Apple sľubuje o 40% lepší výkon procesoru v porovnaní s iPadom Air predchádzajúcej generácie, ako aj rapídne zlepšenie grafického výkonu (až 30%). V zariadení nechýba ani USB-C konektor.

Nový iPad Air podporuje aj najpoužívanejšie Apple príslušenstvo a užiť si na ňom budeme môcť klávesnicu Apple Magic spoločne s ceruzkou Apple Pencil druhej generácie. Cenovka tohto kúsku začína na 649 € a k dispozícii bude v októbri.

iPad Air Apple
Zdroj: 9to5mac.com

Apple iPad 8. generácie s novými vylepšeniami

Smart zariadenie síce disponuje rovnakým dizajnom ako má jeho predchodca, no vo vnútri sa predsa len udiali niektoré zásadné zmeny. iPad novej generácie bude poháňať čipset A12 Bionic, ktorý vylepší chod celého iPadu o 40%.

Apple čip bude okrem iného premiérovo obsahovať aj technológiu Neural Engine, čo umožní zariadeniu využívať viac funkcií umelej inteligencie. Nechýba samozrejme ani podpora Apple príslušenstva (klávesnica a ceruzka). Cena je prekvapivo rovnaká ako pri modeloch predchádzajúcej generácie a začína na sume 379 €.

Ako teda môžeme vidieť, Apple si dal na svojich produktoch záležať a okrem priaznivej ceny sa stretávame s naozaj výnimočným výkonom. Či si niektoré z vyššie uvedených zariadení zakúpite už necháme na vašom rozhodnutí, ale ešte nikam neodchádzajte. Apple Event 2020 nám totižto priniesol aj dve služby Apple One a Apple Fitness+, o ktorých sa dočítate v ďalšom článku.

Čo hovoríte na nový iPad Air a iPad od Apple, ktorý sa zaradia na trón všetkých tabletov? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -