Všetko, čo nám Apple odhalí na septembrovej iPhone 11 konferencii

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Apple iPhone 11 konferencia

10. septembra prebehne Apple iPhone 11 konferencia, resp. event, na ktorom kalifornský technologický gigant predstavuje svoje nové smartfóny. Tento rok očakávame veľké novinky, a to nie je reč len o mobiloch s logom jablka.

vieme kedy apple predstaví iphone 11
Zdroj: theverge.com

Na internete sa v posledných dňoch až týždňoch objavili informácie o ďalších produktoch a zaujímavých službách, ktorými Apple ohromí svojich fanúšikov. Poďme však na to postupne – toto je všetko, čo od Apple očakávame na septembrovej konferencii:

iPhone

Samozrejme, samotná konferencia sa, ako je tomu zvykom, nesie v mene iPhonov. Očakáva sa, že Apple tento rok oželie rímske číslice a taktiež už vieme, že budú predstavené opäť tri zariadenia:

  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max

Apple ani tentokrát nemení dizajn, teda nie vo veľkom. Rozdiely medzi týmito modelmi a tými z predchádzajúceho cyklu sú len malé a týkajú sa zväčša fotoaparátov a hardvérových noviniek či zlepšení, ktoré sa nám odhalili už aj vďaka modelom pre výrobcov obalov.

iPhone 11
Zdroj: techradar.com

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max

Budú nástupcami XS a XS Max, pričom očakávame, že veľkosť tela sa nijako nezmení. To znamená, že menší model si zanechá 5,8-palcový OLED displej a väčší ostane u 6,5-palcovom paneli.

Najväčšie zmeny sa týkajú fotoaparátov: Apple do týchto modelov prinesie trojicu fotoaparátov, ktoré budú uložené v štvorcovom rozložení. Okrem prítomnosti teleskopického a širokouhlého objektívu by sme mali vidieť vylepšenia aj v hlavnom snímači, ktorý ponúkne lepšie rozlíšenie, nahrá lepšie video a jasnejšie uvidí v tme.

iPhone 11

Bude nástupcom XR, pričom podľa portálu The Verge bude mať stredne veľký 6,1-palcový LCD displej. V tomto prípade pôjde o mierne lacnejší variant, ktorý by však taktiež mal mať výkonný A13 procesor, ktorý si miesto nájde aj u drahších 11 Pro a 11 Pro Max.

Okrem horšieho displeja sa tu šetrí na fotoaparátoch – miesto troch tu zákazníci nájdu dva, taktiež umiestnené v štvorcovom rozložení. Očakávajú sa tiež nové farby.

iPhone 11
Zdroj: cnet.com

Apple podľa všetkého taktiež pracuje na vylepšení Face ID. Nová generácia biometrického zabezpečenia by mala byť rýchlejšia a bezpečnejšia, pričom skener tváre by mal mať väčšie zorné pole, aby sme iPhone vedeli odomknúť aj keď je položený na stole. Nové smartfóny majú taktiež prísť s modernejším sklom, ktoré bude viac odolné pri pádoch. No a poslednou novinkou by mala byť možnosť bezdrôtovo nabíjať smart zariadenia ako AirPody, a to ich položením na zadnú stranu mobilu.

Apple Watch

Ohľadom inteligentných hodiniek Apple už bolo taktiež veľa šumu. Čo sa týka vnútra, veľké vylepšenie výkonu ponúkne nový S5 čip, ktorý by mal byť taktiež omnoho šetrnejší na batériu. Tomu bude pomáhať aktualizovaný softvér watchOS 6, ktorý prinesie samostatný App Store pre hodinky či dlho očakávané monitorovanie spánku.

Apple Watch 5 budú dostupné v klasickej hliníkovej verzii, no tešiť sa môžeme aj na modely s telom z keramiky či titánu.

Nové Apple Watch
Zdroj: wallpaperscraft.com

Tag

Podľa portálu MacRumors pôjde o maličký odznak, možno o niečo väčší ako minca. Softvér obsahuje popis zariadenia aj obrázok, ktorý nasvedčuje, že pôjde o biely krúžok s Apple logom v strede. Je však stále možné, že finálny dizajn bude iný. Taktiež je pravdepodobné, že okrem bielej bude dostupný aj v šedej “Space Grey” farbe.

Produkt má interné označenie “B389” a slúži na sledovanie pozície. Aj vo vyššie spomenutom softvéri, ktorý na jeho existenciu odkazuje, sa objavujú slogany ako “označ si svoje bežné predmety s B389 a už nikdy ich nestrať.”

B389 si budeme môcť pripevniť či uložiť kde chceme. Príkladom môže byť napríklad ruksak či cestovná taška. Zariadenie bude fungovať pomocou Bluetooth, pričom jeho lokalitu budeme môcť sledovať cez aplikáciu, prípadne novú sekciu vo “Find My iPhone“.

nový apple produkt
Zdroj: macrumors.com

MacBook

Po novom sa opäť verí, že spoločnosť príde s celkom novým, 16-palcovým modelom MacBook Pro. Malo by byť jasné, že jeho cenovka nepriláka trh konzumentov, ale ťažkých profesionálov, ktorí na prácu potrebujú laptop s procesorom Intel Core i9 a samostatnou grafickou kartou. Väčší displej a batéria by mali byť taktiež výhodou, o ktorej informoval portál 9to5mac.

Nový dizajn by mal výrazne zmenšiť okraje okolo displeja. To znamená, že by nemal byť takmer o nič väčší ako profesionálny 15-palcový MacBook Pro. Rozpráva sa tiež o možnosti, že laptop príde s Face ID, ktoré nahradí klasické Touch ID, súčasne implementované v tlačidle pre zapínanie zariadenia. No a nakoniec, jedny z najväčších zmien by mala priniesť klávesnica – tá bude používať nový nožnicový dizajn, spevnený sklenými vláknami.

Batéria MacBook Pro
Zdroj: itpro.co.uk

iPad

Z portálu Bloomberg prišla informácia, že Apple počas tohto roka sa začnú predávať nové 11- a 12,9-palcové iPady Pro. Nové tablety vraj budú mať omnoho lepšie fotoaparáty. Osobne som veľmi zvedavý, či to znamená, že na zadnej strane nás prekvapia až dva či dokonca tri senzory. Podľa MacRumors je možnosťou aj veľké vylepšenie základného modelu, ktorého displej narastie z 9,7 na 10,2 palca.

Očakávajú sa opäť silnejšie procesory a jemné vylepšenia v oblasti efektivity batérie.

novy ipad pro
Zdroj: pcmag.com

Apple TV

Spoločnosť by po dlhšej dobe mala aktualizovať hardvér Apple TV. Podľa uniknutých informácií by väčší výkon mal ponúknuť procesor A12 Bionic, ktorý sa nachádza aj v iPhone XS, XS Max a XR. Nahradí starší A10X Fusion, ktorý televíziu poháňa posledné dva roky. Je tu tiež možnosť, že nová Apple TV nedostane klasický A12 čip, ale vylepšený A12X čip, ktorý sa nachádza v iPad Pro.

Dôvodom na vylepšenie hardvéru je príchod služby Apple Arcade, ktorá ponúkne množstvo herných titulov za mesačný poplatok 4,99 dolárov.

apple tv
Zdroj: popsci.com

Služby a softvér

Čo sa týka softvéru, očakáva sa, že Apple na pódiu načne vylepšenia, ktoré uvidíme v nových verziách operačných systémov iOS 13, iPadOS, watchOS, tvOS, HomePod a macOS 10.15 Catalina. Aktualizácie zhrnul portál The Verge.

Apple chce taktiež získať väčší podiel rastúceho trhu, ktorý tvoria rôzne streamovacie služby. Vyššie spomenutý Arcade doplní TV Plus, ktorá za 9,99 dolárov mesačne ponúkne seriály z vlastnej produkcie Apple. Rozpráva sa tiež o tom, že spoločnosť začne ponúkať všetky služby predplatného v zvýhodnenom balíčku, ktorý by mohol okrem dvoch vyššie spomenutých služieb obsahovať Apple Music, Apple News Plus, iCloud úložisko atď.

apple wwdc
Zdroj: techradar.com

Dodatok

Apple, ako tomu býva, v súčasnosti určite pracuje na viacero zariadeniach, novinkách a softvérových vylepšeniach, o ktorých ani nemáme tušenia. Ako tomu teda býva pri každej konferencii, aj tentokrát je možné, že spoločnosť predstaví šokujúci nový produkt, ktorý zmení svet. Niečím takým by mohli byť napríklad AR okuliare (AR – augmented reality / rozšírená realita).

Taktiež treba dodať, že Apple nemusí stopercentne predstaviť všetky vyššie vypísané produkty a novinky. Je možné, že napríklad nový iPad uvidíme až na októbrovej konferencii, nový MacBook odhalia až začiatkom budúceho roka či produkt Tag ešte nie je pripravený na verejné predstavenie. Tiež sa pravdepodobne dozvieme viac informácií o už predstavených produktoch. Presnejšie je reč o počítači Mac Pro a monitore Pro Display XDR.

Apple zvyšuje odmenu za nájdenie chyby
Zdroj: 2ndvote.com

Kedy sa koná Apple iPhone 11 konferencia?

Istí si budeme až po samotnej konferencii, ktorá sa koná 10. septembra o 10:00 PDT, resp. o 19:00 slovenského času. Ak nechcete zmeškať nové odhalenia a predstavenia, sledujte náš web, na ktorom vás budeme čo najrýchlejšie informovať o všetkých novinkách.

Zdroj: apple.com, theverge.com, macrumors.com, twitter.com,

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -