iPhone 12 bude o drahší, ako sa očakávalo. Z akého dôvodu si priplatíme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Už dlhšie je verejne známe, že nadchádzajúci vlajkový model iPhone 12 od Apple nebude vôbec lacnou záležitosťou. Spočiatku sme sa síce dozvedeli, že začínajúca cena 5G modelu môže byť približne 580 eur, v súčastnosti sa však táto suma výrazne líši.

Podľa uznávaného analytika Apple produktov Jeffa Pua by malo očakávané smart zariadenie najnižšej triedy stáť približne 660 eur. V takomto prípade to znamená, že nový 5,4-palcový smartfón bude o niečo drahší a jeho výsledná cena sa môže ešte niekoľko krát pozmeniť.

vyroba apple iphone 12
Zdroj: androidauthority.com

Prečo Apple zvýšil cenu pri novom iPhone 12?

Ak sa vám vyššie uvedená suma zdá nízka, treba si uvedomiť jednu podstatnú vec. Ak si iPhone 12 zakúpite, nedostanete k nemu žiadne slúchadlá alebo nabíjací konektor. Tieto komponenty si budete musieť zakúpiť zvlášť a to pravdepodobne spôsobí, že finálna suma môže byť veľmi jednoducho o dosť vyššia.

iPhone 11 vychádzal v 4G verzii a LCD displejom, pri iPhone 12 nás čaká 5G podpora a OLED obrazovka. Toto je hlavný dôvod zvyšovania cien, ale stále sa bavíme len o štandardnej verzii.

iPhone 12 Apple
Zdroj: smartmania.cz

Koľko budé stáť iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max?

Prémiovejšie modely z novej série iPhonov budú samozrejme o niečo drahšie ako štandartný iPhone 12. Pri 6,1-palcovom Pro si priplatíte približne 100 eur. Podobné navýšenie cenovky platí aj pre iPhone 12 Pro Max.

Ak patríte medzi tých, ktorí by chceli vlastniť Apple produkt a nevyhodiť zaň veľký balík peňazí, aj pre vás tu stále existuje nádej. Americký gigant totiž už v minulosti naznačil výrobu 4G modelov iPhone 12. V neposlednom prípade môžete stále siahnuť po čerstvom SE 2020, ktorého cena sa pohybuje okolo 500 eur.

5G verzie smartfónov sa na trhu začínajú objavovať čoraz častejšie a tento trend sa do sveta pôvodne dostal z technologicky vyspelej Číny. Pomaly sa k nemu dostávajú všetci výrobcovia smart zariadení, a tak nie je vôbec divné, že sa do partie pridal aj Apple.

Čo hovoríte na očakávaný iPhone 12 od Apple, za ktorý si priplatíme? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: macrumors.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -