Leak odhalil vylepšený štvoritý fotoaparát smartfónu iPhone 13. Vyrovná sa filmovým kamerám?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Apple ešte stále neuviedol na trh ich pripravovaný iPhone 12 a na internete sa už objavujú špecifikácie novšieho modelu, ktorý bude predstavený v roku 2021. Bude fotoaparát smartfónu iPhone 13 skutočne taký úžasný, ako hovoria uniknuté informácie?

Podrobnosti zdieľal na svojom Twitter účte užívateľ Fudge, ktorý sa už v minulosti trafil do niekoľkých detailov produktov značky Apple. Či tomu bude tak aj tentokrát zatiaľ netušíme, ale ak by boli jeho tvrdenia pravdivé, iPhone 13 bude smartfónom novej generácie.

Zdroj: appleinsider.com

Čaká nás s príchodom iPhone 13 aj štvoritý fotoaparát?

Obrázok ukazuje, že v zariadení sa budú nachádzať až 4 snímače, ktorým bude asistovať aj snímač LiDAR. Ten bude umiestnený pod modulom foto senzorov a nebude zo zariadenia vytŕčať, ako tomu je napríklad pri iPadoch Pro.

V zverejnenom príspevku taktiež autor poznamenal, že iPhone 13 bude obsahovať až 64 MP fotoaparát so širokouhlým objektívom. Chýbať nebude ani 1x optické priblíženie (6x digitálny zoom), 40 MP teleobjektív s 3x až 5x optickým priblížením (15 – 20x digitálny zoom) a 40 MP ultraširoký snímač s 0,25x optickým spätným priblížením. Novinkou bude aj 40 MP anamorfný snímač s pomerom 2,1:1 pre podporu filmovej tvorby priamo z vášho zariadenia.

iPhone 13 Apple fotoaparát
Zdroj: appleinsider.com

Apple chystá mnohé softvérové vylepšenia

Vývojári spoločnosti sa už viac ako 10 rokov snažia vyvinúť fotoaparát, ktorý by v technologickom svete zaznamenal revolučný prelom.

Ak si ešte pamätáte na iPhone 11, Apple do neho zabudoval novú funkciu od spoločnosti FiLMiC Pro, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať profesionálnu filmovú tvorbu. Najnovšia vlajková loď iPhone 12 dostane tiež niekoľko vylepšení a kamera bude vedieť snímať 4K videá s rozšíreným dynamickým rozsahom. Pridaná bude aj funkcia stabilizácie filmového videa pri rýchlosti 60 snímkov za sekundu.

Čo sa týka najnovších fámov o fotoaparáte pripravovaného iPhone 13, ešte chvíľu zadržte. Môže sa jednať o skutočné informácie, ale do príchodu tohto kúsku sa môže ešte veľa zmeniť. Aj preto nikam neodchádzajte, pretože ďalšie novinky by sa mohli dostaviť už čoskoro.

Bude fotoaparát v modeli iPhone 13 skutočne takým, ako vyobrazujú najnovšie úniky? Vaše názory na túto tému nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov.

Zdroj: appleinsider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -