Apple nechce, aby ste to videli. Takto vyzerá kontroverzný iPhone 16

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Detailný pohľad na iPhone 16

Apple tento rok čakajú veľké zmeny. V septembri technologický gigant vydá svoju dlho očakávanú aktualizáciu operačného systému iOS 18, ktorá konečne integruje umelú inteligenciu do iPhonov. Okrem toho nás, samozrejme, uvidíme aj novú 16. generáciu týchto telefónov, ktoré podľa nových vizualizácií YANKO DESIGN (prostredníctvom Medium) čakajú najväčšie zmeny za posledné roky.

Digitálni umelci brali do úvahy uniknuté 3D náčrty a fotografie kovových makiet, aby nám poskytli realistický pohľad na možnú podobu iPhonov 16. Pripomíname, že rendery sú neoficiálne a od finálneho výrobku sa môžu líšiť. Vizualizácie nájdete nižšie v článku.

apple
Zdroj: Apple

Dve nové tlačidlá a vynovené kamery

iPhone 16 a iPhone 16 Plus dostanú nové samostatné tlačidlo na zachytávanie fotografií. Dotykové Capture button budete môcť aj mechanicky stlačiť pre vytvorenie fotky. Taktiež bude podporovať gestá na približovanie a odďaľovanie. Na základných modeloch pribudne aj Akčné tlačidlo, ktoré je zatiaľ dostupné iba na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Základné modely budú mať taktiež vertikálne usporiadané kamerové senzory, vďaka čomu budú vedieť používatelia nahrávať priestorové video. Práve tieto vertikálne usporiadané kamery sú najvýraznejšou dizajnovou zmenou, ktorú si všimnete na renderoch iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

Od vertikálne usporiadaných kamier Apple upustil po iPhone 12. Oproti tejto generácii sú však nové senzory ešte väčšie a výraznejšie. Širokouhlý a ultraširokouhlý objektív viac vyčnievajú z tela telefónu. Zmenil sa aj tvar celého modulu, v ktorom sú objektívy zasadené – ten má teraz oválny tvar.

Zastaraný displej s výrezom Dynamic Island

Okrem toho vizualizácia zobrazuje aj aktualizovaný dizajn prednej časti smartfónu. Aj tieto modely nižšej rady (a cenovej kategórie) dostanú výrez v obrazovke „Dynamic Island“, do ktorého už v prípade iPhone 14 Pro a iPhone 15 Pro Apple hravo integroval softvérové funkcie.

Nové telefóny budú mať 6,1 a 6,7-palcové displeje. Podľa všetkého stále s obnovovacou frekvenciou len 60 Hz – pripomíname, že Pro modely majú 120 Hz Pro Motion displeje už od roku 2021. Základné modely ho dostanú až od 17. generácie.

Apple by mal nové telefóny modelového radu iPhone 16 predstaviť v septembri 2024. Počas konferencie očakávame aj vydanie operačného systému iOS 18. Aktualizáciu nám technologický gigant priblíži s predstihom, ešte počas konferencie WWDC v júni.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -