Apple Event predstavil dva základné modely iPhone 12 a iPhone 12 mini s najvýkonnejšími procesormi súčasnosti

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Aj keď sme si museli počkať o niečo dlhšie, Apple sa už cíti pripravene a októbrový digitálny event „Hi, Speed“ nám konečne predstavil vysoko očakávaný iPhone 12.

Technologický gigant z Ameriky si pre nás okrem jedného kúsku pripravil aj ďalšie tri modely – iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a menší model iPhone 12 mini.

A keď už hovoríme o „mini“ produktoch, odhalenie vo svojom vnútri zahŕňalo aj malý sférický HomePod v čiernom/bielom prevedení, ktorý svojim dizajnom nenápadne pripomína bowlingovú guľu.

Slogan udalosti je, ako si môžete všimnúť vyššie, „Hi, Speed“ a to nám odkazuje na jednu podstatnú inováciu – všetky nadchádzajúce modely budú podporovať 5G.

Apple „Hi, Speed“ Event predstavil nový iPhone 12 a veľa iných inovatívnych noviniek

V posledných rokoch nám Apple priniesol na zoznam základných modelov len jeden iPhone, ale to sa v roku 2020 stáva minulosťou. Tento rok sa nesie v znamení dvoch zaujímavých smartfónov – iPhone 12 a iPhone 12 mini, ktoré budú z hľadiska hardvéru identické. Rozlišovať sa však budú rozmermi. Menší iPhone mini disponuje 5,4-palcovým displejom a štandardný iPhone 12 s 6,1-palcovým displejom.

Môžeme teda s určitosťou potvrdiť, že väčšina uniknutých informácií bola pravdivá a nová generácia iPhonov prešla výraznými zmenami. Apple dal okrem iného po 6. generáciách zbohom zaobleným hranám, ktoré nahradil súčasný trend ostrejších strán.

Tešiť sa môžeme aj na kovový rám s hliníkom v kombinácii so sklenenou prednou aj zadnou stranou smartfónu, čo zariadeniu umožní bezdrôtové nabíjanie. Na výber bude aj niekoľko farebných variantov, no Apple si tentokrát do kreatívneho vrecka moc hlboko nesiahol. Na výber máme len červenú, čiernu, bielu, svetlozelenú a tmavomodrú verziu.

iPhone 12
Zdroj: technewstube.com

Duálny fotoaparát a najvýkonnejší mobilný procesor

Apple vsadil na duálny fotoaparát v zložení širokouhlý objektív a ultraširoký objektív, ktorý je tradične sprevádzaný LED bleskom. Z hľadiska dizajnu sa moduly moc nezmenili, avšak pri tvorbe fotiek nás čaká obrovský posun vpred. 12 MPx fotoaparát bude schopný zachytiť až o 27 % lepšiu fotku pri horšom svetle. Za inováciu môžeme považovať aj príchod funkcie Smart HDR 3, vďaka ktorej budú fotky skrz softvér automaticky vylepšené.

V jadre nového iPhonu nájdeme čipset A14 Bionic, ktorý sa suverénne považuje za najvýkonnejší procesor súčasnosti. Čipset sa pomocou umelej inteligencie učí ako šetriť energiu a ovláda špeciálne strojové učenie, čo robí celé smart zariadenie ešte kvalitnejším.

Procesor je okrem iného tvorený Neural Enginom, ktorý tento rok obsahuje úctyhodných 16 jadier a dokáže zvládnuť až 11 miliárd operácií za jednu sekundu. Z hľadiska grafického výkonu sa môžeme taktiež pripraviť na výrazné vylepšenia. Nový čipset A14 je o 50 % lepší ako jeho predchodca.

iPhone 12
Zdroj: macrumors.com

Zaujímavosti a cena

Pokiaľ sa radíte medzi fanúšikov mobilného gamingu, iPhone 12 je pre vás ako stvorený. Na predstavení nechýbala ani menšia ukážka z nadchádzajúcej hernej aplikácie League of Legends: Wild Rift, ktorá bude bežať na tomto zariadení bez akýchkoľvek problémov.

Digitálny event nám odhalil aj funkciu MagSafe pre iPhone, vďaka ktorej bude možné nabíjať iPhone podobne ako Apple Watch, a to slušnými 15W. No bohužiaľ sme sa nedočkali rozlúčky s ikonickým Lighting konektorom a na nasadenie praktickejšieho USB-C si musíme ešte nejaký čas počkať.

iPhone 12
Zdroj: bgr.com

K dispozícii dostupných doplnkov je aj nabíjačka MagSafe Duo Charger. Potvrdené bolo taktiež odstránenie nabíjacieho adaptéru a slúchadiel EarPods z balenia. Všetko príslušenstvo si ako zvyčajne musíme dokúpiť jednotlivo.

Cena je v porovnaní s ponúknutou kvalitou naozaj primeraná a iPhone 12 mini v základnej verzii začína na sume 699 dolárov. Za iPhone 12 zaplatíme 799 dolárov.

To však nie je z dnešného Apple „Hi,Speed“ Eventu všetko. Okrem vyššie spomenutých iPhonov sme sa dočkali podrobných informácií o vylepšených modeloch iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. O tých, ako aj o všetkých novinkách zo sveta inteligentnej domácnosti vás budeme informovať v ďalšom článku. 

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -