Apple predstaví na trh novú klávesnicu na iPad. Prichádza definitívna náhrada za notebook?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová klávesnica na iPad môže mierne rozvíriť trh

Nová klávesnica na iPad od Applu by mala byť na svete už koncom tohto roka.  Zaujímavosťou je, že by mala obsahovať aj touchpad. Je veľmi pravdepodobné, že sa tak udeje spolu s predstavením ďalšej verzie iPadu Pro.

Pridanie touchpadu do klávesnice by vytvorilo ďalšie zariadenie, podobajúce sa na notebook. Išlo by tak prakticky o priamu konkurenciu voči sérií veľmi prenosných Surface zariadení od spoločnosti Microsoft, ktoré sú taktiež prakticky tablety, akurát s operačným systémom Windows.

Avšak rada tabletov iPad od Applu už má taktiež svoj vlastný operačný systém iPadOS. Ten má dokonca podporu na používanie myši, no iba ako rozšírenie iPad AssistiveTouch. Myš sa na obrazovke nezobrazuje ako klasická čierna šípka, ale ako veľký polopriehľadný kruh, ktorý má v strede bodku.

Zatiaľ to vyzerá tak, že spoločnosť Apple nenúti používateľov používať myš na tablete. Určite sa však pripravuje aj na možnosť, aby sa ich tablety začali používať ako plnohodnotné notebooky. Preto ak spoločnosť uvoľní na trh klávesnicu so zabudovaným touchpadom, mohla by sa stať podpora myši viditeľnejším rysom iPadOS. Je preto takmer isté, že Apple pracuje na novej aktualizácii tohto operačného systému.

ipad pro s klavesnicou
Zdroj: svetapple.sk

„Ak sa vám páči to, čo ste nás videli s iPadOS, zostaňte naladení, budeme na tom pokračovať.“

Prednedávnom povedal na výročnom stretnutí akcionárov Craig Federighi, vedúci softvéru v spoločnosti Apple. Toto vyjadrenie len potvrdzuje domnienku, že v blízkej dobe vyjdú nové aktualizácie na iPad, ktoré z týchto zariadení budú robiť hybridy medzi tabletami a notebookmi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Podľa môjho názoru je veľmi dobré, že Apple sa vydal na cestu spraviť s iPadov hybridné zariadenia. Robí tak konkurenciu Microsoftu a nakoniec predsa z konkurenčného boja vychádza najlepšie zákazník, ktorý dostane, čo najlepší produkt za čo najlepšiu cenu. Navyše doposiaľ neexistovali podobné hybridné zariadenia v ekosystéme od Applu, čo je veľkým plusom hlavne pre ľudí, ktorí už nejaké to Apple zariadenie vlastnia.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -