Nový iPhone bude bestseller, Slováci sa oň potrhajú kvôli jednej vlastnosti

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové informácie o iPhone SE 4

Ak budete v najbližšej dobe zháňať nový telefón, tak dávajte pozor. Onedlho totiž Apple vydá svoj nový iPhone. Nepôjde pritom o novú generáciu hlavného modelového radu, ale o vylepšenú verziu jedného z najobľúbenejších modelov Slovákov. iPhone SE 4 ponúkne na rozdiel oproti predchodcom skutočne moderný dizajn a hardvérové vychytávky, ktoré nájdete len na drahých smartfónoch, informuje 91mobiles. A to všetko za výhodnejšiu cenu. Apple iPhone SE 4 totiž bude pomerne lacný. Čo nové nás čaká a kedy si ho budete môcť zakúpiť?

Čoskoro sa vráti éra lacných iPhonov. Už dlho vieme, že Apple pracuje na 4. generácii svojho modelového radu SE, ktorý je známy hlavne vďaka jeho cenovej dostupnosti bez veľkých kompromisov. Výrobca to docieli takým spôsobom, že v tele smartfónu použije „zastaralé“ komponenty z minulých rokov, čipy predchádzajúcich generácií či len jednu kameru. V skutočnosti tieto zmeny však vôbec nie sú tak drastické, a čo viac, cenovka sa zníži takmer dvojnásobne.

iphone se 2024
Zdroj: X / @MajinBuOfficial

Úspech tohto konceptu potvrdila aj 3. generácia iPhonu SE (2022), ktorý si prepožičal telo od iPhonu 8, no vnútri sa nachádzal výkonný čip A15 Bionic. Tento smartfón s veľmi výhodnou cenou (na to, že ide o iPhone) sa stal hitom a tou najlepšou voľbou pre mnohých ľudí. A myslíme si, že nasledujúci iPhone SE bude ešte populárnejší.

Nový lacnejší iPhone bude pôsobiť skutočne prémiovo

Aj napriek tomu, že pôjde o lacnejší variant, nový iPhone SE 4. generácie zatiaľ pôsobí veľmi prémiovo. Potvrdzujú to aj nové náčrty dizajnu, ktoré získal portál 91mobiles.

Apple pri tomto modeli zvolí novú stratégiu. Zatiaľ čo doteraz iPhony SE využívali dizajn starších generácií hlavného modelového radu, nový smartfón bude mať ako prvý úplne vlastný dizajn. Spoločnosť konečne zahodí fyzické tlačidlo Home Button a prinesie celý rad moderných rozhodnutí.

iPhone SE 4 oproti predchodcom poriadne narastie, displej bude mať až 6,1 palca (oproti 4,7 palca pri SE 3. generácie). Zobrazovací panel bude pravdepodobne podporovať obnovovaciu frekvenciu len 60 Hzpodobne ako iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Na prednej strane nájdete aj výrez „notch“, kde sa usídlia komponenty potrebné pre použitie Face ID. Na zadnej strane sa bude nachádzať len jedna primárna kamera.

iphone se 4
Zdroj: 91mobiles

Veľkosťou bude novinka pripomínať iPhone 13 s rozmermi 147,7 x 71,5 x 7,7 mm. Prechádzajúce správu od MacRumors v minulosti taktiež nasvedčovali, že iPhone SE 4 bude mať nastaviteľné tlačidlo Action Button, ktoré je zatiaľ dostupné len na modeli iPhone 15 Pro a taktiež USB-C konektor na nabíjanie.

Kedy bude dostupný iPhone SE 4?

Ostáva otázne, na čom ďalšom bude Apple pri tejto generácii lacnejšieho iPhonu šetriť. Okrem prítomnosti len jednej kamery môžeme očakávať aj použitie staršieho čipu. Zatiaľ však vyzerá, že pôjde o jednoznačný bestseller. Kedy teda bude dostupný?

Presný dátumy vydania zatiaľ nepoznáme, môžeme len špekulovať. Apple ho môže vydať pokojne už v septembri 2024 pri predstavení iPhonu 16. Nasvedčuje tomu aj minulosť, keďže lacnejší variant vychádza pravidelne každé 2 roky už od roku 2016:

  • iPhone SE – 2016
  • iPhone XR – 2018
  • iPhone SE 2. generácia – 2020
  • iPhone SE 3. generácia – 2022
apple
Zdroj: Apple

Na internete sa však objavujú aj názory, že vydanie sa posunie na rok 2025. Portál 9to5Mac dávnejšie informoval o odkladaní výroby kvôli vývoji nového 5G modemu, ktorý má Apple zakomponovať do iPhonu SE 4. Analytik Ming-Chi Kuo vtedy varoval aj o možnosti, že ak budú počas vývoja pretrvávať problémy, dátum vydania sa môže posunúť na rok 2026. Neostáva nám nič iné než dúfať, že Apple všetko stihne načas.

Siahnete po iPhone SE 4. generácie? Zaujal vás dizajn, ktorý bude pripomínať iPhone 13? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -