Apple Pay na Slovensku spustia už tento mesiac! Aký je presný dátum?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len pár dní dozadu sme vám priniesli horúcu správu o tom, že Apple Pay na Slovensku využijeme už v priebehu júna. Táto novinka nás veľmi potešila, pretože by to znamenalo koniec 4 a pol roka dlhého čakania. Asi tak dávno totižto službu spustili v USA. Samozrejme, už dlhšie tu môžeme používať Google Pay, no jabĺčkari stále nedočkavo dúfali v spustenie Apple Pay. Nuž, a práve to je teraz na spadnutie!

apple pay na slovensku
Zdroj: sk.vlajky.eu, macblog.sk

Apple Pay na Slovensku už tento mesiac

Portál Letem světem Applem informuje, že spustenie Apple Pay na Slovensku prebehne už 18. júna o 6:00 ráno. Budeme tak nasledovať Čechov, ktorí službu na platenie cez mobil či hodinky od Apple používajú už zopár týždňov.

Reč o spustení bola v posledných dňoch stále častejšia, pričom sme už vedeli, že júnový dátum je viac než pravdepodobný. Vidieť však konkrétny dátum je omnoho lepší pocit. Nakoľko informácia pochádza z anonymného zdroja nemenovanej banky, nevieme za správou stáť stopercente. Osobne ale pochybujem, že by nebola pravdivá.

apple mobil
Zdroj: imagazine.sk

Už o necelé dva týždne teda aj na Slovensku zaplatíme pomocou iPhone. To však ešte stále neznamená, že Apple Pay bude môcť používať každý – spočiatku ho totiž nebude podporovať každá banka. Reč je zatiaľ len o tých väčších a tých, ktoré chcú na potenciálnych zákazníkov pôsobiť modernejšie.

Apple Pay od prvého dňa podľa všetkého ponúknu Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, N26, 365.bank, mBank a J&T Banka. To, či je tento zoznam kompletný, zatiaľ nevieme.

apple pay na slovensku
Zdroj: fontech.startitup.sk

Očakáva sa, že oficiálne potvrdenie, spolu s oznámením partnerských bánk, sa onedlho dozvieme od Apple oficiálnou cestou. Majte teda oči na stopkách, bližšie informácie by sa totižto mohli objaviť každú chvíľu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa, že Apple Pay na Slovensku bude už o necelé dva týždne? Budete túto službu sami používať, alebo nie ste typ človeka, ktorého láka platiť mobilom? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -