OFFOstatné

Apple Pay na Slovensku spustia už tento mesiac! Aký je presný dátum?

Len pár dní dozadu sme vám priniesli horúcu správu o tom, že Apple Pay na Slovensku využijeme už v priebehu júna. Táto novinka nás veľmi potešila, pretože by to znamenalo koniec 4 a pol roka dlhého čakania. Asi tak dávno totižto službu spustili v USA. Samozrejme, už dlhšie tu môžeme používať Google Pay, no jabĺčkari stále nedočkavo dúfali v spustenie Apple Pay. Nuž, a práve to je teraz na spadnutie!

apple pay na slovensku

Zdroj: sk.vlajky.eu, macblog.sk

Apple Pay na Slovensku už tento mesiac

Portál Letem světem Applem informuje, že spustenie Apple Pay na Slovensku prebehne už 18. júna o 6:00 ráno. Budeme tak nasledovať Čechov, ktorí službu na platenie cez mobil či hodinky od Apple používajú už zopár týždňov.

Reč o spustení bola v posledných dňoch stále častejšia, pričom sme už vedeli, že júnový dátum je viac než pravdepodobný. Vidieť však konkrétny dátum je omnoho lepší pocit. Nakoľko informácia pochádza z anonymného zdroja nemenovanej banky, nevieme za správou stáť stopercente. Osobne ale pochybujem, že by nebola pravdivá.

apple mobil

Zdroj: imagazine.sk

Už o necelé dva týždne teda aj na Slovensku zaplatíme pomocou iPhone. To však ešte stále neznamená, že Apple Pay bude môcť používať každý – spočiatku ho totiž nebude podporovať každá banka. Reč je zatiaľ len o tých väčších a tých, ktoré chcú na potenciálnych zákazníkov pôsobiť modernejšie.

Apple Pay od prvého dňa podľa všetkého ponúknu Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, N26, 365.bank, mBank a J&T Banka. To, či je tento zoznam kompletný, zatiaľ nevieme.

apple pay na slovensku

Zdroj: fontech.startitup.sk

Očakáva sa, že oficiálne potvrdenie, spolu s oznámením partnerských bánk, sa onedlho dozvieme od Apple oficiálnou cestou. Majte teda oči na stopkách, bližšie informácie by sa totižto mohli objaviť každú chvíľu.

Tešíte sa, že Apple Pay na Slovensku bude už o necelé dva týždne? Budete túto službu sami používať, alebo nie ste typ človeka, ktorého láka platiť mobilom? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  TOP 5 tipov, ako sa vyrovnať s prvými zombíkmi v meste Wuhan a čo robiť keď prídu na Slovensko

  OFF

  Recept na strúhaný tvarohový koláč - Doprajte si sladkú odmenu

  OFF

  12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ste určite nevedeli

  OFF

  Pozrite si univerzitný propagačný fanfilm na motívy Avengers: Endgame a Captain Marvel

  Pridaj komentár