Vieme, kedy na Slovensko dorazí Apple Pay!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pokiaľ sa chcete cítiť naozaj futuristicky, skúste niekedy zaplatiť mobilom. Myšlienka je to krásna, pretože pri sebe nemusíte nosiť hotovosť a tým pádom ani platobnú kartu. Ak máte dobre zabezpečený mobil, je to taktiež bezpečnejší variant. Zatiaľ čo androiďáci si Google Pay užívajú už niekoľko rokov, slovenskí jabĺčkari stále čakajú na ich vlastnú službu. Dlho to už ale nebude, pretože máme správu, ktorá odhaľuje, kedy sa konečne spustí Apple Pay Slovensko!

Apple Pay na Slovensku
Zdroj: sk.wikipedia.org, 9to5mac.com

Apple Pay Slovensko – Kedy?

Po internete v posledných dňoch kolujú správy o tom, že Apple Pay Slovensko bude spustený už budúci týždeň. Samozrejme, pre fanúšika a nadšenca technológií nie je nič horšie než veriť nepravdivým informáciám. Naše obavy sa však raz-dva vytratili, keď nám túto informáciu potvrdil náš dôveryhodný zdroj z nemenovanej slovenskej banky.

Pre zachovanie dôvery neodhalíme, z ktorej konkrétnej banky informácia pochádza. Máme však osobne potvrdené, že služba Apple Pay na Slovensko dorazí už v nedohľadnej dobre. Slováci iPhonom zaplatia konkrétne už 26. júna, pričom už sa toho nevieme dočkať. Jabĺčkari sa načakali dosť, no teraz je čakanie u konca.

apple pay na slovensku
Zdroj: fontech.startitup.sk

Momentálne netušíme, ktoré slovenské banky prinesú podporu pre Apple Pay. Aspoň spočiatku by sme ale mali počítať s Tatra bankou, Slovenskou sporiteľnou a N26. Dohady sa točia aj okolo iných bánk, no zatiaľ nie je jasné, kto každý sa pridá ku prvej vlne spustenia Apple Pay na Slovensku. Tak či onak sa už však nevieme dočkať, a to obzvlášť preto, lebov USA služba funguje už takmer 4 a pol roka.

Apple Pay bude dostupné na mobiloch iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max a XR. Podporujú ich aj hodinky Apple Watch.

Ste radi, že Slovensko sa už koncom tohto mesiaca zaradí medzi krajiny s podporou pre Apple Pay? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -