OFFOstatnéVýber šéfredaktora

Vieme, kedy na Slovensko dorazí Apple Pay!

Pokiaľ sa chcete cítiť naozaj futuristicky, skúste niekedy zaplatiť mobilom. Myšlienka je to krásna, pretože pri sebe nemusíte nosiť hotovosť a tým pádom ani platobnú kartu. Ak máte dobre zabezpečený mobil, je to taktiež bezpečnejší variant. Zatiaľ čo androiďáci si Google Pay užívajú už niekoľko rokov, slovenskí jabĺčkari stále čakajú na ich vlastnú službu. Dlho to už ale nebude, pretože máme správu, ktorá odhaľuje, kedy sa konečne spustí Apple Pay Slovensko!

Apple Pay na Slovensku

Zdroj: sk.wikipedia.org, 9to5mac.com

Apple Pay Slovensko – Kedy?

Po internete v posledných dňoch kolujú správy o tom, že Apple Pay Slovensko bude spustený už budúci týždeň. Samozrejme, pre fanúšika a nadšenca technológií nie je nič horšie než veriť nepravdivým informáciám. Naše obavy sa však raz-dva vytratili, keď nám túto informáciu potvrdil náš dôveryhodný zdroj z nemenovanej slovenskej banky.

Pre zachovanie dôvery neodhalíme, z ktorej konkrétnej banky informácia pochádza. Máme však osobne potvrdené, že služba Apple Pay na Slovensko dorazí už v nedohľadnej dobre. Slováci iPhonom zaplatia konkrétne už 26. júna, pričom už sa toho nevieme dočkať. Jabĺčkari sa načakali dosť, no teraz je čakanie u konca.

apple pay na slovensku

Zdroj: fontech.startitup.sk

Momentálne netušíme, ktoré slovenské banky prinesú podporu pre Apple Pay. Aspoň spočiatku by sme ale mali počítať s Tatra bankou, Slovenskou sporiteľnou a N26. Dohady sa točia aj okolo iných bánk, no zatiaľ nie je jasné, kto každý sa pridá ku prvej vlne spustenia Apple Pay na Slovensku. Tak či onak sa už však nevieme dočkať, a to obzvlášť preto, lebov USA služba funguje už takmer 4 a pol roka.

Apple Pay bude dostupné na mobiloch iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max a XR. Podporujú ich aj hodinky Apple Watch.

Ste radi, že Slovensko sa už koncom tohto mesiaca zaradí medzi krajiny s podporou pre Apple Pay? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  TOP 5 tipov, ako sa vyrovnať s prvými zombíkmi v meste Wuhan a čo robiť keď prídu na Slovensko

  OFF

  Recept na strúhaný tvarohový koláč - Doprajte si sladkú odmenu

  OFF

  12 zaujímavostí o zvieratách, ktoré ste určite nevedeli

  OFF

  Pozrite si univerzitný propagačný fanfilm na motívy Avengers: Endgame a Captain Marvel

  Pridaj komentár