Táto funkcia vás dostane. Apple počítače dokážu niečo, o čom sa nám kedysi len snívalo

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prehľad operačného systému macOS Sequoia

Apple posunul prepojenie medzi telefónom a počítačom na novú úroveň. Vďaka funkcii iPhone Mirroring (zrkadlenie iPhonu) môžete jednoducho na svojom Macu zobraziť obrazovku iPhonu a naživo sledovať, čo sa na ňom deje. Navyše môžete cez počítač s macOS Sequoia ovládať váš telefón.

Bezdrôtovo sa prenáša aj audio a notifikácie. Vďaka zrkadleniu môžete váš telefón prostredníctvom Macu používať aj vtedy, keď je iPhone zamknutý.

Nový macOS taktiež poskytuje vylepšené funkcie pre multitasking vďaka rýchlym prednastaveniam rozloženia okien aplikácií. Zabudované sú aj nové gestá a klávesové skratky pre rýchle rozloženie okien.

Apple taktiež predstavuje úplne novú aplikáciu Passwords (Heslá), v ktorej môžete mať uložené svoje najdôležitejšie heslá. Ide o bezpečnejšiu alternatívu ku písaniu hesiel na papieriky alebo do aplikácie Poznámky.

macos
Zdroj: Apple

Prostredníctvom aplikácie Passwords, ktorá bude prístupná aj pre iPhony a iPody, budú vaše heslá synchronizované naprieč zariadeniami. Passwords umožňuje manuálne vytváranie záznamov aj automatické ukladanie a používanie hesiel, napríklad v internetovom prehliadači.

Safari prináša novinku Highlights, vďaka ktorej dostanete rýchly prehľad tých najdôležitejších informácií z akejkoľvek webstránky. K dispozícii je aj rýchla sumarizácia textu. Prichádza taktiež špeciálny režim na čítanie článkov, ktorý otvorí text v novom okne bez rozrušujúcich prvkov. Umelá inteligencia taktiež vygeneruje osnovu textu pre lepšiu orientáciu.

Hranie hier bude na macOS ešte prístupnejšie vďaka Game Porting Toolkit 2. Tento nástroj dovolí vývojárom jednoduchšie adaptovať hry z Windowsu na macOS. Jednoduchšie bude aj portovanie hier z macOS na iOS a iPadOS.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -