Apple posunul Vision Pro na novú úroveň

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Vylepšenia pre Apple Vision Pro

Apple počas konferencie WWDC 2024 v Kalifornii predstavil novú verziu operačného systému visionOS 2, ktorý poháňa VR headset Apple Vision Pro. Aktualizácia prichádza len 4 mesiace po vydaní samotného zariadenia.

Aktualizácia zahŕňa funkciu pre užívanie fotografií v rozšírenej realite. Vďaka priestorovým fotografiám môžete jednoducho premeniť svoje existujúce zábery na priestorové fotografie, ktoré simulujú 3D zážitok. Apple sľubuje, že vďaka tomu sa používateľ môže lepšie vžiť do momentu.

foto
Zdroj: Apple

Nové virtuálne priestorové fotografie môžete pomocou Vision Pro zobrazovať aj počas videohovorov s inými používateľmi VR zariadenia.

Apple taktiež rozširuje funkcionalitu pre rozšírený displej s počítačom Mac. Napríklad pri práci s MacBookom teraz používateľ môže rozšíriť displej o virtuálnu obrazovku, ktorá je teraz ešte väčšia a zahnutá okolo používateľa.

Spoločnosť taktiež rozširuje funkcionalitu pre priestorové video, ktoré môžu používatelia nahrávať napríklad pomocou iPhonu 15 Pro alebo vďaka novému špeciálnemu Canon objektívu aj na profesionálne kamery. Priestorové videá budú môcť používatelia po novom upravovať na MacBookoch a natívne zdieľať na svoje VR headsety.

V priebehu júna a júla 2024 bude Apple Vision Pro dostupný v 8 ďalších krajinách sveta. Slovensko medzi nimi nie je.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -