Bublina spľasla. Revolučný Apple produkt je prepadák, museli pozastaviť vývoj

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Apple vykonal nepríjemný krok, majú však „plán B“

VR headset Apple Vision Pro po svojom vydaní prilákal pozornosť celého sveta a prakticky zo dňa na deň sa z neho stal medzinárodný fenomén. Ľudia v Amerike ich používali na verejnosti v parku či mestskej hromadnej doprave a sociálne siete boli plné ukážok toho, čo mal byť Apple počítač novej éry. Lenže bublina spľasla a firma prerušila svoje práce na pokračovaní série.

Na základe správy od portálu The Information sme sa dozvedeli, že Apple pozastavil práce na vývoji Vision Pro 2. Nástupca futuristického zariadenia za 3 500 amerických dolárov mohol priniesť dôležité vylepšenia a opravy chýb, na ktoré sa používatelia sťažovali. Spomaľujúce sa predaje však presvedčili Apple, aby od svojich plánov na lepší a novší headset upustili. Informáciu potvrdili dodávatelia komponentov pre kalifornského technologického giganta.

Nie je to však definitívny koniec virtuálnej, respektíve rozšírenej reality v tejto spoločnosti. Apple sa miesto Vision Pro 2 zameria na vývoj lacnejšej alternatívy Vision. Nešpecifikovaný zdroj z dodávateľského reťazca portálu The Information prezradil, že na trh by mali prísť už pred koncom roka 2025.

Väčšia šanca na mainstreamový úspech

Lacnejšia alternatíva s menším množstvom funkcií a z menej prémiových materiálov by mohla byť to, na čo ľudia skutočne čakajú. Prehnaná cenovka a vysoká hmotnosť v dôsledku drahých a pekných látok použitých v tele totiž patrili medzi najväčšie výhrady používateľov pri Apple Vision Pro.

apple vision pro okuliare
Zdroj: Apple

Medzi ďalšie nedostatky ľudia zaradili aj fakt, že ich z používania už po chvíli začali bolieť oči. Funkcie pre produktivitu, pri ktorých sa vám v rozšírenej realite zobrazia monitory, zasa nie sú o nič efektívnejšie ako pripojenie ďalšieho monitoru ku počítaču. Navyše je nepohodlné používať ich dlhodobo.

Práve lacnejšie Apple Vision zamerané skôr na zábavu by mohli byť cestou, ako firma prerazí na poli VR/AR headsetov, ako sa podarilo aj firme Meta so svojimi Quest zariadeniami.

Apple taktiež naznačil, že v tomto trhu chcú zotrvať oznámením veľkej aktualizácie softvéru visionOS 2 na konferencii WWDC 2024.

Nové lacnejšie okuliare, ktoré by sme mali dostať do konca roku 2025, pravdepodobne ponesú názov Apple Vision Air alebo niečo obdobné. Názov „Pro“ v prvej generácii totiž napovedá, že firma bude s touto sériou produktov nasledovať podobnú logiku ako pri svojich MacBookoch.

Ako vnímate rozhodnutie Applu ukončiť vývoj Vision Pro 2? Myslíte si, že lacnejšie VR okuliare budú mať väčší úspech? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -