Toto sú najnovšie modely iPad Pro a iMac s množstvom jedinečných vylepšení. Apple predstavil veľa skvelých noviniek

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Včerajšiu digitálnu udalosť Spring Loaded od Apple máme úspešne za sebou a technologický gigant predstavil niekoľko nových produktov. Okrem toho nás oboznámili aj s príchodom ďalších skvelých noviniek, ktorých zhrnutie nájdeš nižšie v článku.

Apple na online evente Spring Loaded potešil svet novým iPadom a iMacom

iPad Pro 2021

Apple Spring Loaded
Zdroj: Apple

iPad Pro 2021 je teraz už konečne oficiálny a príde v dvoch modeloch s 12,9palcovým a 11palcovým displejom. Displej väčšieho modelu má navyše niekoľko inovácií, ktoré Apple nazval Liquid Retina XDR displej s využitím Mini-LED. Čo sa týka batérie, tá by mala bez problémov vydržať približne 10 hodín pri používaní internetu alebo pozeraní videí.

Apple iPad Pro 2021
Zdroj: Apple

Vnútro je našťastie rovnaké a oba tablety sú vybavené vylepšeným procesorom M1 využívaným aj v minuloročných MacBookoch Pro, Air a mini. Tento čipset je vraj 50-krát výkonnejší ako pri minuloročnom modeli. Ponúka taktiež až 2 TB úložisko alebo 16 GB RAM, za ktoré si budeš musieť samozrejme pár stoviek priplatiť. Po novom v zariadení nájdeš aj podporu 5G sietí.

Apple nezabudol ani na sústavu fotoaparátov, ktorá taktiež prešla niekoľkými vylepšeniami. Na zadnej strane nájdeš 12 MPx hlavný snímač a 10 MPx ultraširokouhlý snímač. Selfie kameru tvorí ultraširokouhlý snímač s 12 MPx rozlíšením. Pri túžbe zakúpenia príslušenstva je taktiež k dispozícii nová Magic Keyboard v bielej farbe.

iPad Pro 2021
Zdroj: Apple

iPad Pro 11″ 

  • 128 GB / 8 GB RAM – 879 €
  • 256 GB / 8 GB RAM – 989 €
  • 512 GB / 8 GB RAM – 1 209 €
  • 1 TB / 16 GB RAM – 1 649 €
  • 2 TB / 16 GB RAM – 2 089 €

iPad Pro 12,9″

  • 128 GB / 8 GB RAM – 1 199 €
  • 256 GB / 8 GB RAM – 1 309 €
  • 512 GB / 8 GB RAM – 1 529 €
  • 1 TB / 16 GB RAM – 1 969 €
  • 2 TB / 16 GB RAM – 2 409 €

Vylepšený iMac s M1 procesorom

Apple iMac 2021
Zdroj: Apple

Najnovší „all-in-one“ PC je farebnejší ako kedykoľvek predtým a zakúpiť si ho budeš môcť v zelenej, žltej, oranžovej, ružovej, fialovej, modrej a striebornej farbe. Nájdeš v ňom čipset novej generácie M1, vďaka ktorému Apple dokázal zničiť objem zariadenia. Je tenký len 11,5 mm s 24palcovým 4,5K Retina displejom.

Jeho čistý a minimalistický dizajn sprevádza taktiež 8 GB RAM, ale za príplatok môžeš mať až 16 GB RAM. Grafika nadchne aj tých najnáročnejších a v porovnaní s predošlou verziou je rýchlejšia o 50 %. Základná verzia úložiska je klasických 256 GB, ale k dispozícii je až 2 TB verzia. Bezchybnému behu taktiež dopomáhajú dva integrované chladiace ventilátory.

Vylepšeniami prešla aj kamera. Nová FullHD 1080p FaceTime kamera urobí akýkoľvek videohovor dokonalým zážitkom. Určite k tomu dopomôže aj perfektný audio systém so 6 reproduktormi s podporou Dolby Atmos. Pre počúvanie hudby na kábli môžeš tradične využiť 3,5 mm audio konektor a nechýbajú ani štyri USBC porty (dva z nich Thunderbolt) situované na zadnej časti.

Apple iMac 2021
Zdroj: Apple

Novým príslušenstvom k iMacom je externá klávesnica Magic Keyboard s integrovaným TouchID. Jej cenovku zatiaľ nepoznáme, ale európske ceny pre tohtoročný iMac už áno. Základná verzia začína od 1449 € a za najlepšiu konfiguráciu (16 GB RAM s 2 TB úložiskom) zaplatíš 1899 eur.

Sledovacie náramky AirTags, Apple TV 4K a iné skvelé novinky

Nakoniec sme sa dočkali aj odhalenia dlho očakávaných hovoriaco sledovacích náramkov AirTag, ktoré budeš môcť sledovať v aplikácii Find My. AirTag si môžeš tiež prispôsobiť pomocou rôznych emojis.

Apple TV 4K Apple Spring Loaded
Zdroj: Apple

Poteší aj prepracovaná Apple TV 4K, ktorá získala extra výkonný procesor A12 Bionic a najnovšiu generáciu HDR s DolbyVision (+ Dolby Atmos) s podporou 60 fps. Jednou z najväčších inovácií je systém jednoduchej a rýchlej kalibrácie obrazovky monitora alebo TV, do ktorej je Apple TV pripojené (na kalibráciu je potrebný iPhone). Novinkou je aj ovládač Siri Remote s podporou virtuálnej asistentky Siri, ktorú aktivuješ stlačením tlačidla na bočnej strane. Cena začína od 199 € pri 32 GB verzii a 219 € pri 64 GB verzii.

Na záver Apple oznámil ešte tri novinky. Jednou z nich je príchod druhej série komediálno-športového seriálu Ted Lasso, ktorý uvidíš na Apple TV+ počas leta 23. júla 2021. Ako posledné tu máme redizajn aplikácie Podcasts a úplne nové farebné prevedenie vlajkového modelu iPhone 12 vo fialovej verzii.

Pozeral si včerajší event Spring Loaded od Apple, na ktorom sme sa dozvedeli veľa skvelých noviniek? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -