Apple povolil streamovanie hier na iOS, ale stále to má háčik. Bude fungovať xCloud a iné služby?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ešte pred tým, ako sa spor „Epic Games vs Apple“ dostal na titulné stránky, spoločnosť Apple už dlhšie plánovala zaujať miesto v službách na streamovanie hier.

V tomto okamihu vieme aj to, že Microsoft zrušil xCloud plány pre iOS z dôvodu obmedzení spoločnosti Apple a Google sa stále nepomohol s hernou službou Stadia. O nič lepšie na tom nie je ani GeForce Now dostupný iba pre Android smartfóny a preto sa technologický gigant z Ameriky rozhodol konať.

Apple streamovanie hier
Zdroj: insurancejournal.com

Apple rozbieha vlastné streamovanie hier

Minulý týždeň Apple aktualizoval pokyny k novej sekcii venovanej streamovaniu hier, v ktorej novinku konečne povolil. Má to však jeden menší háčik – užívateľ musí dodržiavať súbor naozaj prísnych pokynov.

Jedným z pokynov je, že každá hra v streamovacej službe musí byť odoslaná do App Store ako samostatná aplikácia, aby ju mohol Apple skontrolovať a zaviesť do nej klasické funkcie – hodnotenia používateľov, rodičovská kontrola a iné.

Ďalej sa treba pripraviť na ponúknutý „katalóg“ dostupných hier v App Store, ktoré si však budeme musieť predplatiť nákupom v aplikácii a taktiež bude potrebné prihlásiť sa do nej pomocou Apple účtu.

Apple streamovanie hier
Zdroj: kitguru.net

Služby GeForce Now, Google Stadia a xCloud pre iOS tak ľahko neuvidíme

K celej situácii sa vyjadril aj technologický gigant Microsoft, ktorého slová znejú miestami naozaj nespokojne:

„Pre zákazníkov sa to javí ako veľmi zlá skúsenosť. Hráči chcú skočiť priamo do hry zo svojej knižnice v rámci jednej aplikácie, rovnako ako to robia pri filmoch alebo hudbe, a nie sú nútení sťahovať viac ako 100 aplikácií na hranie z cloudu. Zaviazali sme sa, že postavíme hráčov do centra všetkého, čo robíme, a poskytovanie skvelých zážitkov je jadrom tejto misie.“

Microsoft upozorňuje na úplne rozdielny postup spoločnosti Apple v porovnaní s ostatnými médiami. Hudobné a video služby nepodliehajú rovnakým obmedzeniam ani prísnym požiadavkám aké má Apple, čo znemožňuje vytvorenie zážitku podobnému Netflixu.

Apple sa síce snaží, ale stále tu nájdeme kľúčové problémy s pokynmi pre streamovanie hier v App Store. Aj preto nám neostáva nič iné ako veriť, že ich čoskoro odstránia a poskytnutú službu vylepšia.

Ste majiteľom smartfónu od Apple a tešili ste sa na streamovanie hier v novej službe? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: arstechica.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -