Apple práve vydal najväčšiu aktualizáciu pre iPhone za mnoho mesiacov. Čo je nové?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Nová aktualizácia pre Apple iPhone: iOS 17.2

Čím viac sa zmení číslo, tým väčšie zmeny môžete očakávať. Apple práve vydal novú verziu operačného systému iOS 17.2 pre iPhone. Používatelia majú dôvod na radosť, tento raz si pre nich totiž technologický gigant prichystal množstvo nových funkcií a vylepšení.

Ešte kým prídeme na tie najlepšie novinky, treba spomenúť aj dôležitosť aktualizácií z pohľadu bezpečnosti. Používateľmi často podceňované vylepšenia v tomto ohľade pomáhajú chrániť vaše zariadenie pred novými softvérovými nástrahami, ktoré číhajú na internete. Ani táto verzia iOS neprešvihla túto príležitosť a používateľom iPhonov prináša viacero vylepšení bezpečnosti. Okrem toho tu nájdeme aj opravy chýb a bugov, ktoré sa vyskytovali v predchádzajúcej verzii iOS 17.1.2.

To najväčšie a najdôležitejšie, na čo sme čakali už od ohlásenia aktuálnej generácie operačného systému, je však príchod úplne novej aplikácie Denník (Journal). Táto appka sa pridáva ku základnej, predinštalovanej výbave iPhonov. Denník je podľa slov Apple „nový nástroj na zamýšľanie sa nad rôznymi životnými okamihmi a zaznamenávanie spomienok.“ Pre mnohých možno nahradí tradičný denník v papierovej podobe alebo iné aplikácie tretích strán.

apple journal
Zdroj: Apple

Spoločnosť tiež v minulosti naznačila, že vďaka Denníku sa budú používatelia lepšie starať o svoje mentálne zdravie. Pomôže im rozpoznať nebezpečné cykly nálad, ktoré môžu ľuďom pomôcť riešiť svoje mentálne problémy. Používatelia si v appke taktiež môžu nastaviť pripomienky na zapisovanie svojho dňa v ľubovoľných časoch. No a ak nebudete vedieť, o čom písať, Denník vám ukáže napríklad najnovšie fotografie alebo záznamy v Apple Health, aby ste si spomenuli, čo ste cez deň robili.

Zásadnou novinkou najmä pre cestovateľov je pridanie ďalšej možnosti namapovania Action Button na iPhone 15 Pro. Bočné tlačidlo, ktoré nahradilo tradičný switch na tichý režim, si môžete po novom nastaviť aj ako skratku na otvorenie aplikácie Prekladača. Používatelia iPhone 15 Pro si taktiež užijú novú možnosť nahrávania priestorového videa za pomoci všetkých kamier smartfónu (určeného pre VR headsety).

Všetkých modelov iPhonov sa dotknú ďalšie vylepšenia aplikácií Správy, Hudba a Počasie.

aktualizacia ios
Zdroj: Snímka obrazovky

Novú aktualizáciu si môžete stiahnuť cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Jej objem nie je malý, môžete teda využiť aj možnosť inštalovania v noci, kedy svoj smartfón nepoužívate.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -