5 najväčších noviniek, ktoré Apple predstavil na konferencii WWDC 2019!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 najväčších noviniek z Apple WWDC 2019

Apple WWDC 2019 bola, ako inak, opäť skvelou konferenciou. Spoločnosť nám tento rok počas dvoch hodín predstavila mnoho noviniek, pričom väčšina z nich sa týkala operačných systémov. Popri tom ale priniesli novú verziu zariadenia, ktoré naposledy vyšlo v roku 2013. Čo všetko nám teda ukázali a na aké novinky sa môžeme tešiť?

apple wwdc
Zdroj: touchit.sk

iPadOS

Apple opäť potešil ľudí, ktorí vlastnia iPady, keďže tieto elegantné tablety odteraz považuje za samostatnú platformu. Klasický zväčšený iOS teda previedli na iPadOS, ktorý prináša mnoho funkcií, vďaka ktorým užívatelia lepšie využijú väčšiu pracovnú plochu, displej a výkon.

Rozšírená bola tiež podpora importovania súborov z USB či priamo z fotoaparátu alebo kamery, čo ocení nejeden profesionál. Obnovený a vylepšený operačný systém pre iPady taktiež prichádza s viacerými novými gestami.

ipados
Zdroj: techradar.com

watchOS 6

Aktualizácia operačného systému pre Apple Watch prináša nové užitočné aplikácie, ktoré súvisia so zdravím a cvičením. Po novom sa na hodinkách taktiež objaví klasická aplikácia kalkulačky, ktorú doplní appka na zaznamenávanie hlasových pripomienok.

Apple Watch vás odteraz tiež upozorní, ak sa nachádzate v priveľmi hlučnom prostredí, ktoré škodí vášmu sluchu. Na a nakoniec je tu samostatný App Store pre aplikácie na tieto smart hodinky.

apple watch os
Zdroj: theverge.com

macOS Catalina

Najväčšou zmenou na novom operačnom systéme bude absencia iTunes. Apple túto aplikáciu totižto rozdelil do troch samostatných appiek: Music, Podcasts a TV.

Popri tom nám bola predstavená funkcia s názvom Sidecar, vďaka ktorej budú môcť vlastníci iPadov tieto tablety používať ako druhý monitor pre ich počítač s macOS. Je to riešenie pre tých, ktorí na svojich MacBookoch chceli dotykový displej.

apple wwdc 2019
Zdroj: techradar.com

iOS 13

Najväčšou novinkou nového iOS bude požadovaný „dark mode“ (tmavý mód). Popri tom prichádza viacero zmien či noviniek, medzi ktoré patrí swipe klávesnica, inteligentné zdieľanie, text piesne s hudbou, užitočnejšie pripomenutia, výkonnejšie a funkčnejšie mapy či nové spôsoby triedenia fotografií.

iOS 13 bude spustený na jeseň.

apple wwdc 2019 ios 13
Zdroj: theverge.com

Mac Pro + Pro Display XDR

Apple po 6 rokoch obnovuje svoj stolný počítač, ktorý navonok vyzerá úplne inak. Veľké rozdiely si však všimneme aj vnútri. Nový Mac Pro podporuje až 28-jadrový Intel Xeon procesor s až 1,5TB pamäťou RAM (áno, RAM). K tomu je tu hŕstka užitočných portov či podpora až dvoch grafických kariet AMD Radeon Pro Vega II, ktoré pomôžu počítaču „vypľuť“ až 12 obrazov v rozlíšení 4K.

Apple taktiež predstavil 32-palcový LCD monitor, ktorý je vybavený Retina 6K displejom. Ide o produkt pre profesionálov, ktorí potrebujú dokonalú čistotu, farby a kalibráciu, preto dostal názov Extreme Dynamic Range.

apple wwdc 2019 mac pro
Zdroj: theverge.com

Najnižšia verzia nového Mac Pro začína na 5,999 amerických dolároch, za ktoré užívateľ dostane 8-jadrový Intel Xeon, 32GB RAMky a 512GB SSD. Nový Pro Display XDR zasa stojí 4,999 dolárov, no treba si k nemu dokúpiť aj stojan za 999 dolárov.

Ktorá z menej vzrušujúcich vecí, ktoré sme vynechali, vás okrem týchto piatich taktiež zaujala? Ako na vás celkovo zapôsobili novinky z Apple WWDC 2019? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: theverge.com, techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -