Totálny bizár. Apple poslal zákazníkovi iPhone 15 Pro s nainštalovaným Androidom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Apple mu poslal iPhone 15 Pro s Androidom

V momente, kedy si myslíte, že už vás nemôže nič prekvapiť, sa stane toto… Poznáte ten pocit, keď si po dlhom čakaní konečne prevezmete svoj vysnívaný smartfón. Šetrili ste si naňho a už sa neviete dočkať, kedy ho začnete každodenne používať. Netrpezlivo ho odbalíte, prvýkrát ho zapnete a zistíte, že toto je najväčšia bizarnosť, akú ste kedy videli. Vám sa to asi, našťastie, ešte nestalo. Tento nešťastný zákazník si však neveriacky odbalil nový iPhone 15 Pro s Androidom.

Na tému upozornil portál Android Authority, ktorý píše o neskutočnej príhode istého zákazníka. Ten pochádza zo Spojeného kráľovstva a o svoj zážitok sa podelil s Redditom. „Dostal som falošný iPhone 15 Pro od Apple,“ píše sa na začiatku príspevku a vám už je jasné, že to bude stáť za to.

Oficiálna zásielka od Apple ho prekvapila

Zákazník tvrdí, že minulú sobotu si prevzal istú zásielku. Šlo o nový smartfón, ktorý si objednal z oficiálnej webstránky Apple. Od spoločnosti dokonca dostal trasovacie číslo zásielky prostredníctvom dopravcu DPD, používateľ theEdmard je si teda istý, že balík mu naozaj poslal Apple.

Po otvorení ho čakalo prekvapenie. Zákazník okamžite vedel, že niečo nie je v poriadku. Na mobile sa nachádzal chránič skla, ktorý Apple na nové zariadenia z fabriky nedáva. Používateľ píše, že z tohto dôvodu mu napadlo, či mu omylom neposlali zánovné zariadenie. Keď však začal svoj nový „iPhone“ používať, objavil množstvo ďalších nezrovnalostí, ktoré ho doviedli k tomu, že zariadenie beží na Androide.

Očividný fejk

V prvom rade sa mu nezdal displej, ktorý sa nejaví ako OLED a nepasuje do tela tak perfektne, ako by zákazník Apple očakával. Softvérovo ho privítal zasekaný systém, ktorý sa javil ako iOS dizajnom, no funkčnosťou a animáciami sa používateľ nenechal oklamať a okamžite odhalil, že ide len o napodobeninu. Systém beží na Androide, ktorý je len upravený, aby vyzeral ako iOS.

Smartfón mal predinštalované sociálne siete. Fotoaparát je hroznej kvality a systém sa často zasekne alebo úplne crashne. Ako teoretizuje nespokojný zákazník na Reddite, pravdepodobne ide o kópiu používanú na vylákanie citlivých údajov od používateľov. Podvodníci zasielajú takéto zariadenia nič netušiacim ľuďom, ktorí sa cez ne následne poprihlasujú do svojich Apple ID účtov či iných súkromných prostredí. Falošný telefón tieto dáta vezme a odošle ich útočníkom, ktorí ich zneužijú.

I got a fake iPhone 15 Pro from Apple – PSA
byu/theEdmard inapple

Najzaujímavejšie na celej situácii však je, že používateľ tvrdí, že zásielku mu oficiálne odoslal Apple. Je možné, že ju na ceste ku zákazníkovi niekto vymenil za tento falošný kúsok? Ako sa potom dá vysvetliť, že trasovanie zásielky nevykazuje žiadne nezvyčajnosti?

Celá situácia je naozaj nezvyčajná, pričom používateľ sa už spolu s Apple podporou snaží prísť celej situácii na kĺb. „Dovtedy buďte pre istotu obozretní aj vy,“ upozorňuje zákazník a varuje ľudí, aby nepodľahli tomuto podvodu. Ak im príde podozrivý iPhone, nech sa cez neho radšej nikam neprihlasujú.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -