Po 30 sériách odstránia obľúbenú postavu zo Simpsonovcov! Ste na vine vy alebo politika?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je zlé, keď sa politika mieša so zábavou? Každý z nás si na túto otázku nájde vlastnú odpoveď. To sa tu dnes ani nechystám rozoberať. Miesto toho vám ukážem výsledok zmýšľania, ktoré stále dookola poškodzuje doteraz fungujúci pop-kultúru. Najnovšou obeťou sa stáva Apu zo Simpsonovcov, ktorého po 30. sériach vyrežú z príbehu. Prečo si Fox zvolil takéto riešenie boja s kontroverziou a ako sa k tomu stavia producent?

Zdroj: theverge.com

Apu zo Simpsonovcov: Už len minulosť!

Kontroverzie, škandály, negatívne reakcie a poburujúce názory sú všade okolo nás. Keď si na ne musíme zvyknúť ako jednotlivci, logika by vravela, že si na ne zvyknú aj spoločnosti a štúdiá, ktoré už desaťročia budujú pop-kultúru. Pravda však asi bude inde. Miesto toho, aby sa problému postavili, sa mu jednoducho vyhnú. O čom je reč?

simpsonovci apu
Zdroj: discriminationclaims.com.au

Fox sa už viac nechce zaoberať kontroverziou ohľadom postavy menom Apu Nahasapeemapetilon. Áno, aj v seriáli, ktorý na našich obrazovkách beží už takmer 30 rokov, si ľudia našli novú obeť. Z vlastníka potravín, ktorého v originálnom znení dabuje Hank Azaria, v posledných rokoch našli problém mnohí diváci. Tí z neho spravili kontroverznú postavu, o ktorej prehlasujú, že nepravdivo a dokonca ubližujúc zobrazuje indických Američanov. Problém s divákmi sa pomocou nových scenárov snažil vyriešiť producent Adi Shankar, ktorý však pred chvíľou odhalil, že Fox našiel jednoduchšie riešenie:

„Mám nejaké znepokojujúce správy, ktoré som si už overil z niekoľkých zdrojov: Postavu Apua úplne odstránia. Nebudú z toho robiť veľkú novinku ani nič podobné, ale jednoducho ho dajú preč, a to len aby sa vyhli tej kontroverzii.“

simpsonovci apu
Zdroj: latfusa.com

Máme viniť štúdio, alebo nespokojných divákov?

Matt Reiss, posledný pôvodný scenárista Simpsonovcov, ešte dávnejšie odhalil, že seriál sa s týmto problémom už pokúsil vysporiadať. Apu dostal zaslúženú pozornosť v epizóde z roku 2016 a to, ako veľmi postavu využívajú, odvtedy obmedzili. O to prekvapivejšia je táto smutná správa od producenta. Ten má na celú vec jednoznačný názor a vinník je preňho jasný:

„Ak ste seriál známy pre svoj kultúrny komentár, no bojíte sa komentovať kultúru, obzvlášť ak ide o kultúru, ktorú ste pomohli vytvoriť, tak ste seriál o zbabelosti.“ povedal rozhnevaný Adi Shankar. „Nie je to krok vpred ani krok vzad, ale obrovský krok zlým smerom. Po prečítaní všetkých scenárov [ktoré mali Apua zobraziť v ideálnejšom svetle] mám pocit, že vyhnúť sa tomuto problému ho nerieši, keď význam umenia, ako som presvedčený, spočíva v tom, že nás všetkých spája.“

Apu zo Simpsonovcov
Zdroj: filmdaily.co

Producentovi sa teda nepáči rozhodnutie štúdia vyhnúť sa kontroverzii. Samozrejme, väčšina divákov s ním bude súhlasiť. Táto situácia je obzvlášť zvláštna preto, lebo Shankar už mal prichystaný scenár, ktorý mal celý problém ohľadom Apua vyriešiť. Simpsonovci by mu opäť venovali jednu celú epizódu, zmenili by ho a on by sa znova mohol ukázať v tom správnom svetle. Pre Fox to však očividne nebola možnosť. Postupne sa tak môžeme začať lúčiť s postavou, ktorá si naše srdcia získala už v prvej sérii z roku 1990. Dávame ti zbohom, Apu Nahasapeemapetilon.

Čo na to vravíte? Súhlasíte s producentom, ktorý prehlasuje, že riešenie odstrániť Apua je čistá zbabelosť zo strany Foxu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: indiewire.com, ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -