FilmyNovinky

Film Aquaman 2 pozná svoj dátum vydania! Kedy ho uvidíme v kinách?

Arthur Curry sa už čoskoro vráti do hlbokých vôd Atlantídy! Štúdio Warner Bros. si jasne uvedomuje, že po fiasku s názvom Justice League im celý filmový vesmír zachránil práve Aquaman. Režisér James Wan dokázal na plátna kín priniesť presne to, čo sme očakávali, ale hlavne potrebovali. Už pri prvom pohľade na herca Jasona Momou nám bolo jasné, že práve on bude spásou DC.

Tento úspech sa samozrejme odzrkadlil aj na zárobkoch filmu, ktoré dodnes zaznamenali cez 1, 138 miliardy dolárov celosvetovo. Práve preto sa štúdio čo najrýchlejšie hrnie do pokračovania, na ktorom zatiaľ pracujú bez režiséra. Kedy teda uvidíme snímku Aquaman 2 v kinách?

Kedy má Aquaman 2 dátum vydania?

Oficiálne informácie hovoria, že sa do Atlantídy vrátime už 16. decembra 2022. Tento dátum je logický hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je, že sa pokračovanie dostane do kín v rovnakom čase roka, kedy debutoval aj prvý film (13. december 2018). Tento dátum snímke naozaj vyhovoval a podľa všetkého sa budú snažiť jej úspech zopakovať.

budúci film režiséra jamesa wana

Zdroj: sciencefiction.com

Druhým dôvodom je, že celý tím bude mať na výrobu filmu kopu času a že sa neženú za najskorším možným dátumom premiéry. Iba nedávno bolo odhalené, že sa o scenár postará David Leslie Johnson-McGoldrick, ktorý spolupracoval s Wanom na filmoch ako V zajatí démonov 2 alebo práve Aquaman.

Samotný James Wan však zatiaľ nie je potvrdený na režisérskej stoličke a bude naozaj zaujímavé sledovať, či sa do nej opäť posadí. Určite má práve teraz na výber neúrekom projektov a je naozaj otázne, či sa bude chcieť na ďalšie 3 roky potopiť naspäť do Atlantídy. Pokiaľ by sa na post režiséra rozhodol nevrátiť, bude film aspoň produkovať.

Ale ako už dobre vieme, Wanove série Saw alebo Insidious išli po jeho odchode dole vodou. Dúfajme teda, že Aquaman nebude podobným prípadom. Potitulková scéna prvého filmu nám dala jasný pohľad na to, že by sa hlavným záporákom pokračovania mohol stať herec Yahya Abdul-Mateen II s jeho postavou Black Manta.

Jason Momoa, James Wan a krásna Amber Heard

Zdroj: indianexpress.com

Štúdio Warner Bros. dokonca verí svetu Aquamana natoľko, že preň plánuje vlastný spin-off. Ani nie mesiac dozadu sme sa totižto dozvedeli, že uvidíme film The Trench, teda podvodný horor odohrávajúci sa v kráľovstve Trenchov. Pokiaľ si o tomto projekte chcete prečítať viac, určite klikajte na tento odkaz.

Tak čo, tešíte sa na pokračovanie Aquamana? My osobne sme si film naozaj užili a už teraz na nevieme dočkať roku 2022!

Zdroj: movieweb.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár