Jason Momoa sa predviedol v novom kostýme Aquamana. Je inšpirovaný komiksom z 80. rokov

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Nakrúcanie filmového pokračovania Aquamana sa začalo nedávno v lete, ale jeho predstaviteľ nám už doprial prvého pohľadu na jeho vynovený vzhľad, ktorý sa od toho pôvodného drasticky líši. Je temnejší, viac obrnený a jeho história siaha až do komiksovej série vydanej v 80. rokoch. Čím je tento modrý oblek tak významný?

Aquaman a jeho nový oblek udáva tón filmu

Herec Jason Momoa a režisér James Wan sa včera rozhodli potešiť všetkých nedočkavých fanúšikov. Spoločne pridali dve fotografie, ktoré zobrazujú Aquamana v jeho pôvodnom, ale aj budúcom obleku. Zatiaľ čo ten prvý pôsobí slávnostným dojmom, druhý dizajn nás pripravuje na vážnejšie situácie, v ktorých sa podmorský superhrdina bude musieť ocitnúť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jason Momoa (@prideofgypsies)

Z modrého obleku zmizli ostré plutvy nôh a rúk, ale najmä rukavice a celkový pocit masívnosti. Toto všetko bolo nahradené kostýmom, ktorý vyzerá viac ako vojenské brnenie, ale stále si drží nádych jednoduchosti. James Wan nazval nový Aquamanov výzor ako nenápadný oblek, čo má svoje vysvetlenie aj v originálnych komiksových vydaniach.

Modrý oblek debutoval v minisérii z roku 1986 a bol navrhnutý špeciálne za účelom kamufláže Aquamana v prostredí vody. Napriek tomu, že bol celý nápad zo začiatku vnímaný kontroverzne, v súčasnosti sa z neho stala kultová záležitosť. Predsa len, Wan chce pokračovanie uskutočniť v serióznejšom duchu, a tak je výber temného dizajnu mimoriadne trefný.

Aquaman nový oblek
Zdroj: collider.com

Žiaľ, dej filmu je stále neznámy, ale ako vyplýva z oficiálneho názvu, Arthur Curry sa ocitne v stratenom kráľovstve, ktoré sa sformovalo po páde veľkolepej Atlantídskej ríše. Nové bájne miesto tak bude nie len dôležitým dejovým míľnikom, ale aj tým osobnostným pre samotného hrdinu. Aquaman and the Lost Kingdom by mal do kín priplávať 16. decembra 2022.

Páči sa vám Aquaman a jeho nový oblek? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: instagram.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -