Aquaman 2 a koniec Marvelu už onedlho? Režisér James Wan nám dal dôvod tešiť sa!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dávnejšie predtuchy, že filmy od DC sú v koncoch a diváci o ne už nemajú záujem, sa nevyplnili. Na scénu totižto prišiel Aquaman (Jason Momoa), ktorý štúdiu ukázal jedno: pokiaľ sa posnažia natočiť čo najzábavnejšie komiksovky, úspech sa dostaví. A to sa aj potvrdilo. Diváci z Česka a Slovenska dali Kráľovi morí hodnotenie 78%, pričom doteraz si film zarobil ohromnú sumu 1,07 miliardy dolárov. Znamená to, že Aquaman 2 sa stane realitou? Pozrime sa, čo na to povedal režisér!

Aquaman recenzie
Zdroj: hdqwalls.com

Aquaman 2 je vo vývoji, má to však háčik

Portál Deadline prichádza so správou, ktorá vraví jasne: pokračovanie Aquamana od štúdií Warner Bros. a DC Films je na ceste! Momentálne sa nachádza v skorom vývoji, no už teraz z neho vychádza pozitívna energia. Prečo? To je jednoduché. Štúdio totižto podľa všetkého chce, aby sa vrátil aj režisér James Wan – ktorý je z veľkej časti zodpovedný za to, ako sa Aquaman divákom zapáčil. Háčik je v tom, že jeho návrat nie je stopercentný.

James Wan teda zatiaľ váha, či sa ku projektu má pripojiť. K filmu Aquaman 2 sa vraj nevráti, pokiaľ mu najprv neukážu dobrý scenár. Pre nás je to len otázkou času, no taktiež nám to veľa prezradí o pripravovanom pokračovaní. Keď sa Wan rozhodne nového Aquaman nerežírovať, máme z toho usúdiť, že scenár je zlý? Keď zasa naopak na režisérske kreslo zasadne, budeme si istí, že príbeh stojí za to. Z veľkej časti to tak momentálne záleží na scenáristoch – ktorých projekt zatiaľ nemá.

tržby filmu aquaman
Zdroj: videoblocks.com, screenrant.com

Ak pomyslíme na masívny úspech Aquamana, pokračovanie je viac než logické. Ide o prvý DC film, ktorý prekonal zárobok 1 miliardy dolárov, od čias Nolanovho Návratu Temného rytiera (2012). Navyše, postavu Arthura Curryho si diváci podľa ankiet naozaj zamilovali. V obľúbenosti medzi ľuďmi ho predbehla len Wonder Woman, ktorá pokračovanie už má. S oznámením Aquamana 2 tak vidíme, že štúdio sa konečne zameriava na silné stránky svojho univerza, a nie silené tímovky.

Ako sa vám páčil prvý Aquaman? Veríte, že pokračovanie sa mu vyrovná, alebo DC už nikdy viac nedosiahne podobný úspech? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: deadline.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -