Aquaman sa do kín dostane neskôr, ako sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmový vesmír DCEU je zatiaľ tvorený iba troma filmami, ktoré sa nie každému páčili a určite už čelili nejakým tým problémom. Skutočným začiatkom ale bol film Batman v Superman. BvS: Dawn of Justice nakopol zoznam 10 ohlásených filmov štúdií Warner Bros a DC Films. Jedným z nich je Aquaman, ktorého si na starosť zobral hororový režisér James Wan. Tvárou a hlavnou postavou snímky sa stal Jason Momoa.

Momoa sa nám ako Kráľ Atlantisu po prvý krát objavil vo filme Batman v Superman. Jeho prvej veľkej role sa dočkáme už o menej ako rok v očakávanom Justice League. S nádejou, že bude divákmi postava pozitívne prijatá, mal sólový film Aquaman pôvodne vyjsť o pol roka neskôr, no teraz sa dozvedáme, že už tomu tak nebude.

Jason Momoa
Jason Momoa

Nepríjemná správa

Portál The Hollywood Reporter oznamuje, že sa dátum vydania filmu presunul na 5. októbra 2018. Dôvod presunutia z pôvodného júlového dátumu sme sa zatiaľ nedozvedeli. Aquaman sa blíži ku pred-produkčnej fáze, čo znamená, že rozhodnutie posunúť dátum vydania dá filmárom viac času na nakrúcanie, strihanie a náročné vizuálne efekty. A to sa filmu určite zíde.

Pôvodne sme si mysleli, že 2018 bude prvý krát, kedy štúdio vydá 3 filmy DCEU behom jedného roka, to už ale teraz žiaľ vyzerá nereálne. Sólový film Flash mal rok začať v marci, momentálne si však hľadá nového režiséra. Aquaman mal byť druhým, teraz to však vyzerá, že rok zakončí a ukradne Batmanovi októbrový dátum, čo snímku pravdepodobne posunie do roku 2019.

Nadchádzajúci Flash
Nadchádzajúci Flash si pomaly hľadá režiséra

Prečo mohol byť film odložený?

Dúfame, že dôvod odkladu je rozhodnutie štúdia dať Wanovi viac času, aby dokonalejšie zhotovil svoju víziu a uistiť sa, že nezopakujú žiadne chyby. Ďalším dôvodom môže byť, že Warner Bros ešte nevedia, aký je plán pre DCEU po Justice League a ako doň zapadá Aquaman. Alebo sa jednoducho štúdio chce vyhnúť vysoko kompetitívnej letnej sezóne a zaručiť tak filmu väčší úspech.

Nech už je to tak či onak, na Aquamana a ostatné snímky DCEU sa neuveriteľne tešíme. Ste na tom rovnako? Napíšte nám komentár!

ZDROJTHR

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -