Nový kráľ komiksov! Koľko konkurencie sa podarilo Aquamanovi prekonať v tržbách?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po dlhých rokoch sa to konečne podarilo. Do sveta sa dostal film Aquaman a dielo zo štúdia DC sa rýchlo stalo obľúbencom širokej verejnosti. Nová postava s vlastným filmom práve vstúpila do svojho tretieho týždňa premietania a už teraz môže oslavovať. V celosvetovej pokladnici totiž Aquaman predbehol film Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti a stal sa tak najlepšie zárobkovým DCEU filmom vôbec. Takisto prekonal aj množstvo iných superhrdinských filmov zo štúdií Marvel a Sony.

Len ťažko by si niekto z nás pomyslel, že práve Aquaman bude novým kráľom DC superhrdinov. Najmä keď si uvedomíme, že proti nemu stáli postavy ako Batman, Superman alebo Wonder Woman. To však nič nemení na tom, že Arthur Curry sa stal „hlavou rodiny“ a štúdio DC môže oslavovať príchod nového roku vo veľkom štýle.

Ako na tom stojí Aquaman s hodnotením?

Okrem kvalitného zárobku sa môže tešiť aj kvalitným hodnoteniam. Od kritikov na stránke Rotten Tomatoes si Aquaman vyslúžil 64% a stal sa tak druhým najvyššie hodnotením DC filmom. Prvé miesto patrí Wonder Woman, ktorej hodnotenie sa vyšplhalo na krásnych 93% a prekonať to nebude vôbec jednoduché. Podmorské dobrodružstvo sa v zámorí, ako aj na domácej pôde, stalo veľkým lákadlom a zatiaľ mu na konte svieti zárobok 887 620 880 miliónov dolárov. Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti zasadol na čísle 873 634 919 miliónov a tak sa na tróne objavila nová DC postava. Taktiež sa odhaduje, že Aquaman by mal dosiahnuť hranicu jednej miliardy a podariť by sa to malo v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: movieweb.com

Počas posledných dvoch týždňov dokázal Aquaman poraziť aj niektorých svojich konkurentov z MCU – Venom, Thor: Ragnarok alebo Strážcovia Galaxie Vol. 2. Neexistuje však žiadna oficiálna súťaž medzi spomínanými filmami a momentálne sa už len čaká na príchod iných „superhrdinov„. 18. januára nás totižto čaká príchod vysoko očakávaných filmov Glass a The Kid Who Would Be King

Film Aquaman sa stal právoplatne hitom a tak sa očakáva, že nám DCEU čoskoro ohlási príchod pokračovania. Režisér James Wan a hlavná postava Jason Momoa povedali, že s touto novou filmovou sériou majú veľké plány a budúcnosť chcú spojiť s inými postavami. Síce nie je jasné, či sa v pokračovaní ukážu herci ako Ben Affleck (Batman) alebo Henry Cavill (Superman), Jason Momoa dúfa v jediné, a to priniesť do pokračovania Gal Gadot (Wonder Woman) a Ezru Millera (Flash). Očakáva sa, že Aquaman bude v pokladnici kraľovať celý január, až pokým sa neukáže nadchádzajúci film MCU Captain Marvel. Ste s úspechom filmu spokojní? Alebo si to dané dielo nezaslúži?  

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -