Rozšírenú realitu od Apple budeme ovládať pomocou očí. Je táto funkcia reálna?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

AR okuliare od Apple by mali dostať niekoľko zaujímavých funkcií. Na verejnosť sa totiž dostal nový patent, podľa ktorého budeme schopní zariadenie ovládať vlastnými očami.

AR okuliare od Apple
Zdroj: gizmochina.com

AR okuliare od Apple prichádzajú s ďalším zaujímavým patentom

Opísaná funkcia ovládania očami zastáva v zariadení veľmi dôležitú úlohu. Závisí od nej funkčnosť okuliarov, nakoľko si našu rozšírenú realitu „prepneme“ pomocou žmurknutí alebo rôznymi pohybmi očí.

Podľa patentu vidieť, že používateľ využíva svoje oči na interakciu s objektami používateľského rozhrania zobrazenými na zariadení. Takýto spôsob by mal poskytnúť prirodzenejšie a účinnejšie ovládanie.

Apple okuliare s rozšírenou realitou by mali byť navyše citlivé na dotyk a s niektorými hlasovými príkazmi nám pomôže aj Siri. To znamená, že ak ich budete mať na sebe a chcete videnú scenériu priblížiť, stačí povedať príkaz.

inteligentne Apple okuliare
Zdroj: voicebot.ai

Apple okuliare k nám dorazia najneskôr do roku 2022

Už dávnejšie bolo poznamenané, že táto technologická vychytávka by sa mala dostaviť v roku 2021. Avšak známy Apple analytik Ming-Chi Kuo si myslí niečo iné. Podľa neho sa na trh dostanú o rok neskôr.

No to nič menení na tom, že vyvíjané AR okuliare nedostanú vlastný hardvér a rozšírenú realitu nám umožní vidieť zabudovaný HUD displej v tesnej blízkosti oka používateľa. Avšak nič z toho vám nebude fungovať, pokiaľ sa vo vašom vrecku nenachádza kompatibilný iPhone.

Ako budú okuliare v skutočnosti fungovať je zatiaľ otázne, pričom sa do dnešného dňa do sveta dostalo už niekoľko patentov a špekulácií. Z jednej strany sa dozvedáme o bezdrôtovom pripojení, zatiaľ čo druhá tvrdí o nevyhnutnosti kábla. Kto vie aká je pravda, ale všetko by nám malo jabĺčko prezradiť už budúci rok.

Čo hovoríte na AR okuliare od Apple, ktoré by sme mohli ovládať aj pohybmi očí alebo hlasovými príkazmi? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: 9to5mac.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -