FilmyVýber šéfredaktora

Do hranej úlohy Ariel, malej morskej víly obsadili černošku!

Štúdio Disney sa pred pár rokmi rozhodlo, že natočí hrané verzie takmer všetkých svojich animovaných klasík. Už sme sa dočkali napríklad filmov ako Kniha džunglí (2016), Kráska a zviera (2017), Dumbo (2019) či Aladin (2019). Už o dva týždne uvidíme Levieho kráľa a štúdio sa určite nehodlá zastaviť. Prerobené uvidíme aj rozprávky ako Lady a Tramp či Mulan.

Na pláne je aj hraná adaptácia animovaného filmu Malá morská víla, ohľadom ktorej sa za posledných pár dní spustila vlna nových informácií. Jednou z nich je fakt, že herečka Melissa McCarthy práve rokuje o úlohe zápornej postavy Ursuly. Zatiaľ to však nie je oficiálne potvrdené tak, ako obsadenie hlavnej postavy…

Halle Bailey

Zdroj: indiewire.com

Morská panna Ariel bude černoška

Do úlohy malej morskej víly Ariel bola obsadená černoška. Ide o devätnásťročnú speváčku a herečku Halle Bailey. Pôjde o jej prvú hlavnú úlohu v celovečernom filme, keďže si doteraz zahrala iba vedľajšiu úlohu v seriáli Grown-ish. Známa je hlavne zo speváckeho R&B dua Chloe x Halle, ktoré založila spolu so svojou sestrou.

Po tomto oznámení vybuchol celý internet a ľudia sa rozdelili na dva tábory. Jedna polovica túto voľbu podporuje a tá druhá je s ňou nespokojná. Asi ani nemusíme prezrádzať, že ktorá z nich je silnejšia. Predsa len, Ariel je červenovlasá beloška a hrať ju bude čiernovlasá afro-americká herečka.

Na druhú stranu, z Halle srší tá práva exotika, ktorú si s postavou morskej panny spájame. Do vôd politickej korektnosti sa ponárať nebudeme, no aj to vo výbere obsadenia určite zahralo svoju úlohu.

Medzitým herečku podporili známe mená ako Zendaya alebo Halle Berry, ktoré jej držia palce. Rovnako je na tom režisér filmu Rob Marshall (Návrat Mary Poppins, Piráti z Karibiku: V neznámych vodách), ktorý dal jasné vyjadrenie:

“Po rozsiahlom hľadaní po jednoznačne jasné, že Halle disponuje vzácnou kombináciou ducha, srdca, mladosti a nevinnosti – plus má nádherný hlas na spievanie – takže má všetky vnútorné kvality potrebné na stvárnenie tejto ikonickej úlohy.”

Režiséra v tomto plne chápeme a súhlasíme s ním. Na druhú stranu rozumieme aj všetkej nenávisti zo strany internetu, keďže politická korektnosť dnes pohlcuje takmer celý Hollywood. Avšak, už len hraná adaptácia Aladina je jasným dôkazom toho, že Disney vie, čo robí.

Herečke držíme palce a dúfame, že to bude stáť za to. Čo na toto kontroverzné obsadenie hovoríte vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Venom 2 bude mať dvoch záporákov, objaví sa aj Carnageova priateľka Shriek

  FilmyTrailery

  V jednote je sila: Sexi Charlieho anjeli prichádzajú s novým trailerom

  Filmy

  Bude Disney dôvodom, že Deadpool stratí svoje krvavé "R" hodnotenie?

  FilmyTrailery

  Už čoskoro sa do kín dostane česko-slovenský kráľovský príbeh Posledná aristokratka. Pozerajte trailer

  Pridaj komentár