Liam Hemsworth a Vince Vaughn si skrížili cesty v ostrej gangsterke | Arkansas RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Arkansas RECENZIA

Arkansas RECENZIAClark Duke je mladý herec, ktorý je väčšinou obsadzovaný do menších vedľajších rolí. Môžeme ho poznať napríklad z filmu Kick-Ass, v ktorom stvárnil jedného z Kick-Assových nerdských kamarátov. Avšak Duke mal už dlhšiu dobu režisérske ambície. V roku 2017 sa mu podarilo zrealizovať krátkometrážny film Show Business.

Následne napísal scenár ku kriminálnemu trileru Arkansas. Aj napriek malému rozpočtu a chabým režijným skúsenostiam tento scenár zaujal hneď niekoľko hereckých hviezd. Vo filme sa objaví Liam Hemsworth, Vince Vaughn, John Malkovich a mnoho ďalších.

Arkansas recenzia
Zdroj: lionsgate.com

Krajina, v ktorej zločin nepozná hranice

Arkansas je malý americký štát, do ktorého sa nakoniec všetci vždy vrátia. Kyle (Liam Hemsworth) a Swin (Clark Duke) toto miesto veľmi dobre poznajú. Najmä jeho temné zákutia. Už dlhé roky tu pracujú ako obchodníci s drogami. Ich najnovší kšeft začína ako každý iný. Až kým sa všetko nepokazí.

Kyle a Swin ostávajú uviaznutí v malom Arkansaskom meste. Aj napriek ich rozdielnym pohľadom na svet sú odkázaní jeden na druhého. Po krku im idú nebezpeční ľudia na čele s mafiánskym bosom, ktorého podsvetie prezýva „Frog“ (Vince Vaughn).

Arkansas recenzia
Zdroj: Lionsgate

Gangsterka ako od bratov Coenovcov?

Arkansas je veľmi ambicióznym krimi trilerom, ktorý sa snaží zaradiť medzi to najlepšie, čo tento žáner ponúka. O tom, že je Clark Duke filmovým nadšencom, niet pochýb. Je to cítiť z viacerých scén. Avšak rovnako je z filmu cítiť aj fakt, že sa jedná o režijný debut. Duke si dal možno na začiatok príliš veľké sústo.

Film je akousi kombináciou štýlov bratov Coenovcov a Quentina Tarantina. Príbeh je dokonca rozdelený na kapitoly, ktoré sú časovo poprehadzované. Tým nechcem povedať, že všetky filmy, ktoré sú rozdelené na kapitoly, sú inšpirované Tarantinom, ale pri tomto filme je to zrejmé.

Scenár je pomerne slušne napísaný, aj keď občas zbytočne prekombinovaný. Réžia za ním bohužiaľ v niektorých scénach zaostáva. Duke sa snaží o výrazný režijný štýl, avšak nie vždy sa mu to darí. Film zachraňuje výborný herecký ansámbel na čele s Liamom Hemsworthom a Vinceom Vaughnom.

Arkansas recenzia
Zdroj: kiwi.com

Avšak aj toto pozitívum Duke trochu kazí. Nie svojou réžiou, ale hereckým výkonom. Vo filme totižto stvárnil jednu z hlavných postáv. Jeho vtipná a excentrická postava je diametrálne odlišná od všetkých ostatných charakterov. Rozumiem, že to bol zámer, ale nie vždy to fungovalo. Jeho humor a špecifický vzhľad sa trochu bili s tónom filmu.

Vaughn je opäť výborný, tieto vážne role mu veľmi pristanú. Rovnako ako John Malkovich. Vo filme sa dokonca objaví aj dcéra Josha Brolina – Eden Brolin. Film je pomerne dlhý a jeho stopáž nepôsobí zaslúžene. Príbeh jednoducho nie je tak epický a osudový, ako režisér dúfal.

Aj to je dôvod, kvôli ktorému Arkansas emocionálne nefunguje. Postavy sú zaujímavé najmä kvôli hercom, ktorí ich hrajú, a dodávajú charizmu. Sami o sebe nemajú čo ponúknuť. Arkansas nie je veľmi podareným pokusom, avšak vidieť v ňom potenciál, ktorý môže Clark Duke naplniť vo svojom druhom filme.

Arkansas recenzia
Zdroj: Lionsgate

Arkansas RECENZIA – Zhrnutie

Aj napriek fantastickým hercom, ktorí si svoje role naplno užívajú, ostáva Arkansas priemerným režijným debutom, na ktorý sa veľmi rýchlo zabudne. Film má pár zábavných scén, avšak ako celok pôsobí zdĺhavo a nefunguje ani po emocionálnej stránke. Clark Duke si na začiatok odhryzol priveľké sústo, ktoré možno lepšie rozžuje vo svojom druhom filme. 5,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -