Arnold Schwarzenegger vs. Jackie Chan. Trailer na ich spoločný film Iron Mask je akčnou fantasy bombou

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Arnold Schwarzenegger a Jackie Chan proti sebe

Herecké legendy Arnold SchwarzeneggerJackie Chan si to medzi sebou rozdajú v spoločnom filme. Túto dvojicu spolu na plátne nevídať často, no príkladom môže byť dobrodružná Cesta okolo sveta za 80 dní z roku 2004. No keďže ide o známe akčné hviezdy, ich spoločnú prítomnosť si vieme lepšie predstaviť v akčnom trháku.

Presne takým je rusko-čínsky fantasy film Iron Mask, pričom zo spojenia ruskej a čínskej kinematografie môže vzniknúť jedine niečo šialené. Film je známy aj pod menom Viy 2: Journey to China, keďže sa jedná o pokračovanie temného fantasy Viy (Zakázaná ríša) z roku 2014. Režisérom oboch projektov je filmár Oleg Stepchenko.

Iron Mask
Zdroj: theplaylist.net

Príbeh je zasadený do 18. storočia a opäť sleduje nadprirodzenú vedeckú cestu kartografa Jonathana Greena (Jason Flemyng). Cesta ho zavedie z Anglicka až do ďalekej Číny, kde stretáva kung-fu majstra jednoducho prezývaného Master (Jackie Chan). Ten musí utiecť maniakálnemu Jamesovi Hookovi (Arnold Schwarzenegger), čím sa táto herecká dvojica postaví proti sebe vôbec prvýkrát v histórii filmu.

Master chce zachrániť svoju rodnú zem pred jasnou záhubou, takže jeho misiou je získať posvätný talizman pre svoju dcéru (Yao Xingtong). Iba s ním totiž dokáže privolať a kontrolovať obrovského mýtického draka, ktorý dokáže priniesť víťazstvo. Popis príbehu znie presne tak šialene, ako šialeným je vlastne celý film.

Iron Mask je šialeným béčkom

Veľkolepé bitky, výbuchy, šialené vizuálne efekty na každom rohu a gigantický drak. To všetko ponúka nový trailer, ktorý nájdete priložený vyššie. Film sa dočkal vydania v niektorých častiach sveta už pred nejakým časom, v Rusku mal pôvodne vyjsť už 16. augusta 2018. Po odklade tam nakoniec vyšiel v septembri 2019 a v Číne zas v auguste 2019.

Teraz sa však konečne dostane k divákom po celom svete, keďže digitálne vydanie je naplánované na 20. november 2020. Samozrejme, hodnotenia od kritikov sú príšerné, no od podobného béčka sa nič iné ani očakávať nedalo. No aj napriek tomu sa jedná o uletenú záležitosť, ktorá na jeden upršaný večer úplne postačí.

Mali ste už tú možnosť film Iron Mask vidieť, poprípade si ho plánujete pozrieť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -