Arnold Schwarzenegger sa vráti ako kráľ Conan, bude to film alebo seriál?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Začiatkom tohto roka štúdio Universal zrušilo projekt Legenda o Conanovi, v ktorej si mal hlavnú úlohu zahrať Arnold Schwarzenegger. Ten by si tak zopakoval svoju ikonickú rolu z nestarnúcej klasiky z roku 1982. Preto sa až do dnešného dňa celý projekt považoval za mŕtvy. Našťastie to nie je pravda a povedal to aj samotný herec. Film stále prebieha a plány do budúcnosti sú veľké!

Tento týždeň sme si mohli na sociálnych sieťach všimnúť prítomnosť obrovskej skupiny celebrít na filmovom festivale v Cannes. Medzi nimi nechýbal ani samotný Arnie, ktorý krstil nový podmorský dokumentárny film. Jeho rozhovor sa však rýchlo zvrtol do iných koľají a otázky padli otázky na jeho filmovú kariéru. Jednou témou bolo jeho vystúpenie vo filme Terminátor, ktorý by mal zažiť reboot. Taktiež sa rozprávalo o jeho úlohe v nadchádzajúcom filme Triplets. Veľkú skupinu však zaujímal práve film Legenda o Conanovi. K tomu sa moc vyjadrovať nechcel, ale stručne povedal aký smerom sa veci uberajú.

„Momentálne to prepisujú… myšlienkou však je, to urobiť.“

Takže potvrdené by sme to mali a film by sa jedného dňa mohol určite ukázať. Otázne však je, či bude stále projekt pod štítkom štúdia Universal.

Ničiteľ Conan v dobe jeho najväčšej slávy! zdroj: nowverybad.com

Arnold si túto úlohu po prvý krát zahral v roku 1982, kedy sa réžie chopil John Milius. Pokračovanie prišlo o dva roky na to, avšak v menej násilnom dobrodružstve. Preto sa dlhú dobu hovorilo, že film upadol a už sa nikdy nedočká pokračovania. Ale to sa rýchlo zmenilo. Conan by sa mal vrátiť a s ním aj R-hodnotenie, ktoré si tento film určite zaslúži.

Kde projekt stroskotal? 

Nebolo to kvôli nedostatku pokusov, ktoré im štúdio dalo. Chyba bola po celý čas v scenári. Na tom pracovalo veľa ľudí niekoľko rokov, vrátane scenáristu Willa Bealla. Taktiež to skúšal aj scenárista Chris Morgan, ktorý napísal scenár k väčšine filmov Rýchlo a Zbesilo. Nikdy sa však nevedeli zhodnúť a preto sa celá posádka nepohla dopredu ani o jeden malý krok. Chris Morgan by mal byť ten, ktorý pred pár mesiacmi priniesol projektu smrť. Dokonca mu bola položená aj otázka, či sa dočkáme pokračovania. Vyjadril sa nasledovne

„Na konci dňa sa štúdio rozhodlo, že to neurobí. Bol to pre mňa srdcový zlom. Milujem ten film a patrí medzi moje obľúbené.“

Barbar Conan z roku 1982, zdroj: moviemuse.com

Scenárista pokračoval a odhalil zo zákulisia dôležitý fakt:

„Našou úlohou bolo Conana preniesť o 30 rokov neskôr. Urobiť nový príbeh, niečo ako Clint Easwood v jeho filme Unforgiven, ktorý bol jednoducho úžasný. Rozpočet bol veľký, ale štúdio nebolo spokojné s názvom filmu. Ale nenechali to úplne zhniť. Chystajú niečo ako seriál, ale nie som si vôbec istý. Všetci sme z toho tak vzrušený, že nevieme ako to bude ďalej. Nikdy neviete, kedy sa môžeme opäť vrátiť na cestu a ukázať pravú silu, ktorú v sebe skrývame.“

A naozaj to tak vyzerá. Kráľ Conan bol vzkriesený z hrobu a zrod legendy sa opäť začína od znovu. Taktiež je pravdepodobné, že by mohol byť celý projekt pod produkciou Netflixu. Ale vedeli by ste si predstaviť seriál s názvom Kráľ Conan? Samozrejme v hlavnej úlohe s Arnoldom, ktorý sa vo filme/seriáli určite objaví. Ktoré z toho by ste prijali viac? Film alebo seriál? Ako to naozaj dopadne, ukáže len čas.  

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -