Černošský samuraj a epické akčné pasáže. Predstavili novú Assassin’s Creed hru

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ubisoft hlási návrat

Po mnohých drobnejších únikoch a oznámeniach konečne došlo na oficiálne predstavenie novinky z produkcie Ubisoftu. Assassin’s Creed Shadows, prírastok zasadený do feudálneho Japonska, aspoň čiastočne ukázal svoje kontúry. Čo od neho po prvých súvislejších videách môžeme očakávať? A hlavne, aký je aktuálne dátum vydania?

Pre samotný Ubisoft ide o dôležitý krok. Hernému gigantovi sa už dlhšiu dobu nedarí udržať si pevnú pôdu pod nohami. Hoci v posledných mesiacoch doručil hneď niekoľko zaujímavých a dobre hodnotených titulov, žiadnemu z nich sa nepodarilo naplniť finančné očakávania. Zrak investorov sa preto nepochybne upiera k najsilnejšej značke, ktorú má korporácia pod svojimi rozsiahlymi krídlami. Zatiaľ je pritom ťažké predpovedať jej úspech či pravý opak.

Assassin’s Creed Shadows sa čiastočne odhalilo

Do veľkej mieri totiž ide o produkt poddaný terajšiemu spoločenskému stavu. Áno, zrejme nemožno spochybňovať, že scenáristi ako aj ďalší vývojári mali aspoň minimálnu potrebu rozprávať o týchto postavách. Napriek tomu sa mnohí hráči nepochybne nezbavia pocitu, že charaktery sú vybrané na základe súčasného štandardu a nie z autorského nutkania ukázať práve túto stránku dávnej histórie.

Ústrednou dvojicou je totiž ženský shinobi Naoe (čiže ninja) a černošský bojovník menom Yasuke. Hoci sa po jeho odhalení rozpútala horlivá diskusia či je niečo podobné historicky korektné, podľa dostupných informácií vieme skonštatovať, že áno. Muž afrického pôvodu na základe záznamov skutočne prebýval v Japonsku. Dokonca slúžil vtedajšiemu pánovi Odovi Nobunagovi celých pätnásť mesiacov, konkrétne do jeho smrti pri masívnej a neočakávanej rebélii vedúcej k prevratu.

Toto duo bude stredobodom príbehového rozprávania v prichádzajúcom titule. Aktuálne o ňom nemôžeme príliš veľa prezradiť, nakoľko zverejnená ukážka neobsahuje žiadnu hrateľnosť. Skôr ide o tematické priblíženie a zhruba nám hovorí, čo od neho čakať, avšak hru ako takú odprezentovať nedokáže. Nakoľko ale dátum vydania nie je ďaleko, aj na gameplay elementy dôjde v najbližších týždňoch alebo mesiacoch.

Staré platformy nečakajte

15. november 2024 je dátum, ktorý by ste si mali zapísať do kalendára. Nakoľko prechod z minulých konzol na tie nové nebol celkom jednoduchý, integrácia výkonnejších systémov trvala dlhšie ako sa predpokladalo. Aj z tohto dôvodu mnohí stále očakávajú tie najaktuálnejšie hry na systémoch pôvodne vydávaných pred desiatimi rokmi. To, pochopiteľne, už nie je možné. Počíta sa iba s terajšou generáciou.

Práve preto Assassin’s Creed Shadows vyjde na osobných počítačoch a konzolách PlayStation 5, Xbox Series S a Series X. Trochu prekvapujúco môže pôsobiť i verzia pre Amazon Luna, čo je cloudová služba rovnomennej spoločnosti. Každopádne, na oficiálnej stránke sa explicitne píše výhradne o digitálnych verziách. To by nám mohlo naznačovať, že Ubisoft (pri snahe ušetriť náklady) nepočíta s tradičnou fyzickou edíciou. Koniec koncov, niečo podobné urobil aj druhý Alan Wake.

Cenovky takisto nie sú nízke. Základná edícia vás vyjde na 69,99 €. Zlatá verzia 109,99 €, no a ultimátna 129,99 €, čo už je pomerne slušný obnos za striktne digitálny produkt, ktorý vám Ubisoft pokojne za desať rokov môže odobrať (ako pri nedávnom The Crew) s tvrdením, že ste nič z toho nevlastnili.

Napriek všetkému pôsobí odprezentovaný Shadows atraktívne. Lepšie sa k nemu ale budeme môcť vyjadriť až v momente, kedy nám tvorcovia sprístupnia útržky základnej hrateľnosti. Tá nateraz zostáva, po vzore bratstva, skrytá v tieňoch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -